Sudan imamı kurye çıktı

FETÖ’nün ABD’nin Sudan’a uyguladığı bankacılık ambargosunu Sudan imamı Feytullah Işık yoluyla para taşıyarak deldiği ortaya çıktı

Sudan imamı kurye çıktı
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında örgütün Sudan yapılanmasında görevli Feytullah Işık hakkında açılan dava dosyasında önemli ayrıntılar yer aldı. Tutuklu olarak yargılanmasına devam ediliyor. Ankara'da tutuklu bulunan Bylock'çu Işık'ın savunmasında ABD'nin Sudan'a uyguladığı bankacılık ambargosunu kurye yoluyla para taşıyarak deldiklerini anlattı. Işık'ın kendisinin de kuryelik yaptığını itiraf ettiği savunmasında, parasını taşıdığı FETÖ'cü iş adamlarının isimlerini vermekten kaçındı. Işık'ın KHK ile Diyanet'ten ihraç edilen imam kardeşinin de FETÖ'nün Burdur İl İmamı olduğu ortaya çıktı. FETÖ'cü kardeşler teröristbaşının talimatı üzerine Bank Asya'ya yüklü miktarda para yatırmışlar.

BYLOCK KULLANICISI
Çocuğunun tedavisi için Türkiye'ye dönen ancak vefat ettikten sonra da geri Sudan'a gitmek üzereyken yakalanan Işık'ın 28 Nisan 2015'te telefonuna örgütün kriptolu iletişim programı ByLock'u yüklediği belirlendi. ByLock yüklü hattın kendisine ait olduğunu kabul etmesine rağmen diğer örgüt mensupları gibi kullandığını inkar eden Işık'ın Bank Asya hesabındaki artış ise dikkat çekti. Işık'ın, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in talimatının ardından da Bank Asya'ya 13 bin 378,45 TL yatırdığı tespit edildi.
BİZE ULAŞIN