Tamer Karadağlı: Erdoğan'ın etkili bir hitabeti var

Bir radyo programında konuşan aktör Tamer Karadağlı dizi projeleri ve gündeme ilişkin düşüncelerini paylaştı. Siyasi görüş ayrılıklarının kutuplaşmaya kadar götürülmesini ve hakaret, küfüre varan eleştiri dozunu yanlış bulduğunu söyleyen Karadağlı Cumhurbaşkanı Erdoğan için de önemli ifadelerde bulundu. "Cumhurbaşkanı'nın etkili bir hitabeti var. İnsanların anlayabileceği bir hitap dili var. Ben de etkleniyorum" diyen Karadağlı "Cumhurbaşkanlığı makamına saygı göstermek zorundasınız" dedi. İşte konuşmasından ayrıntılar;

Tamer Karadağlı: Erdoğan'ın etkili bir hitabeti var

Ünlü Radyo Programcısı Adem Metan'ın konuğu olan, Tamer Karadağlı, 8 yıl sonra diziye hiç ara vermemiş gibi yeniden başladıklarını belirtti. Bunun arz ve talep meselesi olduğunu ifade eden Karadağlı, insanların aileyi benimsediğini kaydetti. Karadağlı, "Haluk" karakterini sevdiğini vurgulayarak, "İnsanlar o karakteri severek izliyor" dedi.

"HALKI İYİ GÖZLEMLEYİP AYNI DİLİ KONUŞURSANIZ..."

Karadağlı, "Devam etme kararı aldık. Dizide küçük meseleler var. Havuç küçükken cep telefonu istiyordu, şimdi araba istiyor. Yorganın açık kalması, ince belli bardakta çay içmek gibi her evde olan meseleler var. Bazen maya tutuyor bazen tutmuyor. Önemli olan insanların gönlüne dokunmaktır. Birol Güven, Türk insanını çok iyi gözlemlemiş. Ben de yazdığını doğru aktarmışım. Parayla satın alınabilecek bir şey değil. Onunla çok iyi anlaştık. Çok zeki bir insandır. Gizli ajandası yoktur. Bir diziyi tutturmak çok zordur. Aramızda hiçbir anlaşmazlığımız olmadı " şeklinde konuştu.

"CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN ETKİLİ BİR HİTAP DİLİ VAR"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın iyi bir hatip olduğunun altını çizen Karadağlı, bunu söylediği için bazı çevrelerden tepki aldığını söyledi. Erdoğan'ın etkileyici bir ses tonuna sahip olduğunu da vurgulayan Karadağlı, "İnsanları etkileyici bir hitap gücü var. Doğru hitap ediyor. İnsanların anlayabileceği bir dile sahip. Ben de etkileniyorum. Etkilenmediğim günler de oluyor. Rahmetli Demirel'in de iyi bir hatip olduğu söylenirdi"

"CUMHURBAŞKANLIĞI MAKAMINA SAYGI GÖSTERMEK ZORUNDASINIZ"

ürkiye'de muhalefet veya karşı taraf diye iki türlü inanış olduğunu da savunan Karadağlı, bir tarafın canhıraş eleştirilmesinin istendiğini belirtti. Karadağlı, eleştirinin dozunun çok önemli olduğunu ve küfür edilmemesi gerektiğini belirtti. Karadağlı, "Bunları söyledim diye bana yine bir sürü insan kızacak. Ancak, Cumhurbaşkanlığı makamına saygı göstermek zorundasınız" dedi.

TAMER KARADAĞLI: ÜLKEMİ ÇOK SEVİYORUM

"GEZİ OLAYLARINI YERİNDE GÖZLEMLEDİM, BİR DAHA GİTMEDİM"

Gezi Olaylarını yerinde gözlemlemek için parka gittiğini de anlatan Karadağlı, orada kalabalık ve bir kaos ortamı ile karşılaştığını anlattı. Karadağlı, sözlerini şöyle sürdürdü: "Abuk sabuk şeyler de vardı. Savunulacak şeyler değildi. Siyasi slogan atanlar, okul harcı kaldırılsın, emekli maaşına zam diye bağıranlar vardı. Sorguladım. O kalabalıkta şahit olduklarım hoşuma gitmedi. Sonra gitmemeyi tercih ettim. Gidip yerinde gördüm kararımı ona göre verdim"

"CUMHURBAŞKANI BU ÜLKEYİ İDARE EDİYOR. HERKES İŞİNİ YAPMALI"

Herkesin ülkenin refahı için çalıştığını da anlatan Karadağlı, tarafların bir kenara bırakılması gerektiğini vurguladı. Kendisine, "Cumhurbaşkanı ile görüşmek ister misin?" diye sorulduğunu da belirten Karadağlı, "Cumhurbaşkanı ülkeyi idare ediyor. İşleri var. Niçin gidip görüşeyim?" diye konuştu. Erdoğan'ın, Başbakanlığı döneminde yurt dışındaki bir film çalışması ile ilgili kendisini telefonla aradığını ve bilgi aldığını da anlatan Karadağlı, daha sonra buluştuklarını söyledi. Karadağlı, "Bu önemli bir şey. Görüşmeyebilirdi de. Başbakan devlet işleriyle ilgileniyor. Bir oyuncu film çekecek, diye ilgilenecek değil. Zamanını ayırıp beni 10 dakika dinlemesi detayları alması çok önemliydi. Vatandaş olarak baktığımda takdirle karşılıyorum. Teşekkür ediyorum" Devlet işlerinin, kendilerinin işi gibi magazinsel olmadığını da belirten Karadağlı, Cumhurbaşkanının devlet meseleleriyle ilgilendiğini kaydederek, sözlerini şöyle tamamladı:

"Herkes kendi işini yapmalı. Yiğidi öldür hakkını yeme. Ülkemizde bir şeyler yapılmadı mı? 2002'den itibaren asla AK Partiye oy vermeyecek, diyeceğin yüzlerce insan tanıyorum, oy verdi. Bir şeylere inanıp veriyor. Bunu eleştirme hakkınız yok. Herkes istediği insana oy verir. Bunu eleştiremezsiniz. Bu benim vatandaşlık hakkım. Sen beni şu partiye oy verdim, diye eleştiremezsin, bu benim içimde hissettiğim bir şeydir"

BİZE ULAŞIN