Kaç DEAŞ’lıyı etkisiz hale getirdiniz?

Fırat Kalkanı Harekâtı ile Suriye’de 3 bin DEAŞ’lı teröristin etkisiz hale getirildiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan: Amerikalı dostlarıma sesleniyorum. Peki siz şu ana kadar kaç DEAŞ’lıyı etkisiz hale getirdiniz?

Kaç DEAŞ’lıyı etkisiz hale getirdiniz?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Türk-Amerikan Yönlendirme Komitesi'nce (TASC) düzenlenen toplantıda Türk Amerikan ve Amerikalı Müslüman toplumuyla bir araya geldi. Erdoğan, özetle şunları kaydetti:
Bakın biz hiçbir zaman, 'Rohingyalı Müslümanları Budistler öldürdü' diye bir ifade kullanmadık. Katliamı Budistler yapıyor, ama biz bunu kullanmadık. Ama şimdi buradan sesleniyorum. Budistleri dünyada bu kadar şirin gösteren kişilere sesleniyorum. İnsancıl olduklarını söyleyenlere sesleniyorum. Peki İslami terör ifadesini siz hangi hakla söylüyorsunuz? Bizim dinimize kimse terörü yakıştırma hakkına sahip değildir. Kimse DEAŞ'ı İslam olarak, Müslüman olarak ifade etmesin. DEAŞ'ın İslam ile alakası yoktur. Bir terör örgütüdür.
DEAŞ'a karşı Suriye'de Fırat Kalkanı Harekâtı ile bir mücadele verdik. Silahlı Kuvvetlerimiz ÖSO ile Cerablus, Rai, Dabık, El Bab, bütün bu 2 bin kilometrekarelik alanda bir operasyon yürüttük ve 3 bini aşkın DEAŞ'lıyı etkisiz hale getirdik. Buradan Amerikalı dostlarıma da sesleniyorum. Peki siz şu ana kadar kaç DEAŞ'lıyı etkisiz hale getirdiniz. Keşke Rakka operasyonunda PYD ve YPG ile işbirliği halinde değil de TSK, ÖSO ve Amerika koalisyon güçleri birlikte bu operasyonu yapsaydık, DEAŞ'ı da oradan temizleyip atsaydık.

BUNLAR 3-5 SALON TERÖRİSTİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması sırasında terör örgütü PKK/YPG'liler iki kez provokasyon girişiminde bulundu. Provokatörler polis tarafından salondan çıkarılırken gerginlik yaşandı. Kürsüden "Sakin olun" çağrısında bulunan Erdoğan, "Sizden bir ricam var. 3-5 kendini bilmeze, 3-5 salon teröristine bu güzel toplantımızı lütfen feda etmeyelim" dedi. TASC Eş Başkanı Günay Evinch, "Polisin verdiği bilgiye göre 4 YPG'li gözaltında" dedi.
BİZE ULAŞIN