Kritik MGK bugün saat 15.00'da başlayacak

Ankara'da kritik gün! MGK ve Bakanlar Kurulu'nun toplanacağı saatler belli oldu.

Kritik MGK bugün saat 15.00'da başlayacak
Kritik MGK bugün saat 15.00'da başlayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Milli Güvenlik Kurulu'nun 15:00'te, Bakanlar Kurulu'nun ise 18:00'de toplanacağı öğrenildi.

Milli Güvenlik Kurulu (MGK) ve Bakanlar Kurulu bugün toplanacak. Alınan bilgiye göre, MGK toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında saat 15.00'de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilecek.

MGK toplantısında, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) 25 Eylül'de yapmayı planladığı referandum başta olmak üzere iç ve dış gelişmeler ele alınacak.

MGK toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında saat 18.00'de Bakanlar Kurulu toplanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) 72. Genel Kurulu Genel Görüşmeleri için bulunduğu New York'ta gazetecilere yaptığı açıklamada, IKBY'nin referandum kararına ilişkin "Bakanlar Kurulu da şüphesiz ki hem bunu değerlendirecek hem de kendi kanaatleriyle ne gibi yaptırımlar yapabiliriz veya yaparız ama bunlar tabii sıradan olmayacak. Biz bu kararlılığımızı ortaya koyacağız çünkü biz Kuzey Irak yerel yönetimini bugüne kadar hiç yalnız bırakmadık." ifadelerini kullanmıştı.

Bakanlar Kurulu'nda ayrıca, TEOG'un kaldırılması kararının ardından liselere geçişle ilgili hazırlanan çalışmaların ele alınması ve Milli Eğitim Bakanlığı'nca kurula sunum yapılması bekleniyor.

BİZE ULAŞIN