'Üç beş salon teröristi' içeri böyle sızmışlar!

Yoğun güvenlik önlemleri alınmış olmasına rağmen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşma yaptığı salona sızan YPG'li 7 teröristin içeri nasıl girdikleri ortaya çıktı.

'Üç beş salon teröristi' içeri böyle sızmışlar!

Terör örgütü PKK'nın Suriye kolu olan YPG'li 7 teröristin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın ABD'deki Türk ve Müslüman toplumla buluştuğu Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi'nin programına yoğun güvenlik önlemlerine rağmen sızmayı başarması tepki çekti.

İşte o teröristlerle ilgili ilginç bilgiler...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın ABD'deki Türk ve Müslüman toplumla buluştuğu Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi'nin programına yoğun güvenlik önlemlerine rağmen 7 YPG'li terörist sızmayı başardı.

Marriot Marquis Otel'deki Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına başladıktan kısa bir süre sonra çıkan olaylarda ilk müdahaleyi siyah takım elbiseli çoğu siyahi olan özel güvenlik görevlileri yaptı.

Teröristlerin salondan çıkartılmasının ardından Gizli Servis duruma el koydu. Erdoğan otelden ayrılana kadar salona giriş ve çıkışlar yasaklandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan olaya tepkisini "Üç beş salon teröristine bu güzel toplantımızı lütfen feda etmeyelim' sözleriyle dile getirdi. Erdoğan'ın korumalarının teröristlerin etkisiz hale getirilmesine müdahil olmaması dikkat çekti.

Erdoğan'ın konuşmasını provoke girişimi böyle sonuçsuz kaldı

BAZILARI ERDOĞAN TİŞÖRTÜYLE SIZDI

TASC'tan bir yetkili teröristlerden birinin içeri rahat girebilmek için Erdoğan tişörtü giydiğini söyledi.YPG'li teröristin Rakka'da savaşan Lucas Chapman olduğu tespit edildi.

Özel güvenlik görevlileri gizli servisten ajanların eşliğinde dışarı çıkarttıkları 5 teröristi New York polisine teslim etti. Teröristlerin poliste ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldığı öğrenildi.

ANKARA'NIN TEDBİRLERİ SONUÇ VERDİ

Kısa süren provokasyonun ardından teröristler salondan çıkartılırken bazı Türkler bu kişilerin üzerine saldırıp yumruklamaya çalıştı. Ancak özel güvenlik görevlileri olayların büyümesine izin vermedi. Erdoğan'ın korumalarının ise ilk müdahaleyi Amerikalılar'a bırakması dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 16 Mayıs'taki Washington ziyareti sırasında çıkan olayların ardından Türk korumalar hakkında yakalama kararının çıkmasından sonra Ankara'nın New York gezisinde benzer gerginliklerin olmaması için aldığı tedbirlerin sonuç verdiği gözlendi. New York Polis Teşkilatı'nın eski toplum koordinatörü Erhan Yıldırım Türk korumalarla Amerikan polisi ve gizli servis ajanlarının koordinasyonunda kritik rol oynadı.

BİZE ULAŞIN