Yakalama kararı bulunan 181 kişi tutuklandı

Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ile genelinde yaptığı çalışmada suça konu olan birçok konuyu aydınlattı. Hakkında araması ve yakalaması bulunan 181 kişi, son 1 içinde bulunarak adalete teslim edildi.

Yakalama kararı bulunan 181 kişi tutuklandı

Kayseri Emniyet Müdürlüğü 15 Ağustos ve 14 Eylül tarihleri arasında il genelinde yapılan çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin son 1 ay içinde yaptığı çalışma neticesinde 5 'i kasten öldürme, 1'i intihar, 3 'ü bıçakla kasten yaralama, 1'i taksirle yaralama olmak üzere işlem yapılan 10 olayda gözaltına alınan 13 şüpheliden 8'i çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Olaylarda 4 adet tabanca ile 6136 sayıya muhalefet 2 bıçak ele geçirildi. Gasp Büro Amirliği ise 2'si yağma, 1'i görevi yaptırmamak için direnme, 1'i şantaj olmak üzere işlem yapılan 4 olayda yakaladığı 5 kişiden 2'sini tutukladı. Olayla kullanan 1 ruhsatsız av tüfeğine de el konuldu.

23 FUHUŞ OLAYI GERÇEKLEŞTİ

Ahlak Büro Amirliği ekipleri ise yaptığı çalışmada 12'si kumar oynanması için yer ve imkân sağlama, 3'ü fuhşa teşvik aracılık veya zorlama, 2'si cinsel saldırı olmak üzere olmak üzere 17 olaya adli işlem, 23'ü fuhuş konularından işlem yapıldı. Olaylarda 2 kişi tutuklandı.

Hırsızlık Büro Amirliği tarafından yapılan çalışmada 7'si ikametten hırsızlık, 11'i işyerinden hırsızlık, 2'si otodan, 8'i açıktan hırsızlık olmak üzere işlem yapılan 28 olayda yakalanan 18 kişiden 7'si demir parmaklar ardına gönderildiOto Hırsızlık Büro Amirliği ise yaptığı çalışmada 39'u oto hırsızlığı, 26'sı motosiklet hırsızlığı olmak üzere toplam 65 olay meydana geldi. Olaylar ile ilgili yakalanan 31 kişiden 6'sı tutuklandı.

399 ŞAHIS...

Aranan Şahıslar Büro Amirliği, il genelinde yaptığı çalışmada haklarında çeşitli suçlardan dolayı yakalama ve UYAP aranması bulunan 399 şahıs yakalanarak adliyeye gönderildi.

Yakalanan kişilerden 181'i tutuklandı. Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği 2'si dolandırıcılık, 4'ü yankesicilik, 4'ü başkasına ait kimlik ve kimlik bilgilerini kullanma, 1'i resmi belgede sahtecilik olayı olmak üzere işlem yapılan 11 olayda yakalanan 15 şüpheliden 3'ü tutuklanarak ceza evine gönderildi.

BİZE ULAŞIN