Başbakan'dan son dakika açıklaması: Yanlışta ısrar etmeye devam ediyorlar!

Başbakan Binali Yıldırım, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Başbakan Yıldırım, Barzani'nin referandum kararına ilişkin, "Atacağımız adımları ele aldık. Yanlışta ısrar etmeye devam ediyorlar. Tüm seçenekler konuşuldu, her şey masanın üzerinde. Uygulama referandum sonucunu gördükten sonra. O zaman kamuoyuyla paylaşacağız" dedi.

Başbakan'dan son dakika açıklaması: Yanlışta ısrar etmeye devam ediyorlar!

Başbakan Binali Yıldırım, IKBY'nin 25 Eylül'de yapmayı planladığı referandum kararına ilişkin şunları kaydetti:

Bu referandum kararı yanlış bir karardır, bir maceradır. Gerekli uyarıları başından beri dostça, komşu ülke olarak, Türkiye olarak yaptık. Ancak görüyoruz ki bu uyarılar yerini bulmamış. Bu yanlışta ısrar devam ediyor. Bütün dünyanın karşı olduğu, komşularının hiçbirinin istemediği bu yanlışta ısrar etmenin sonu hayır olmaz. Birisinin bir gün aklına düşüp bir maceraya kalkışmasıdır ve bütün dünyanın ikazlarına, uyarılarına kulağını tıkayarak bildiği yolda, yanlışta ısrar etmesi... Tabii ki bunun bedeli olacaktır ama bu bedeli bu kararı verenler ödeyecektir. Oradaki hiçbir dahli olmayan günahsız insanlara bedel ödetmeye hakları da yoktur.

Gazetecilerin, sınır ötesi operasyon seçenekler arasında mı? sorusu üzerine Başbakan Yıldırım, "Gayet tabii. Güvenlik, ekonomik ve siyasi seçenekler, hangisi ne zaman devreye girecek, bu bir zamanlama meselesi, gelişen şartlar bunu belirleyecek" dedi.

Başbakan Yıldırım: "Yanlışta ısrar etmeye devam ediyorlar"

BİZE ULAŞIN