Anlayacağı dilden konuşmasını biliriz

Başbakan Binali Yıldırım, Kırşehir’de düzenlenen Ahilik Haftası etkinliğinde bağımsızlık referandumunda ısrar eden Barzani’ye yüklendi: Anlayacağı dilden konuşmasını biliriz

Anlayacağı dilden konuşmasını biliriz
Başbakan Binali Yıld��rım, Kırşehir Cacabey Meydanı'nda düzenlenen 30. Ahilik Haftası kutlamalarına katıldı. Ahiliğin, kardeşlik olduğunu, kardeşliğin bugünlerde ortaya çıkacağını anlatan Yıldırım, Kuzey Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY), yarın yapmayı planladığı "bağımsızlık" referandumuna ilişkin sert mesajlar verdi. Başbakan Yıldırım'ın, mesajları şöyle:

'KENDİNİ MAHVEDECEKSİN'
Bugünlerde Kuzey Irak'ta birtakım işler oluyor. Orada Barzani efendi çıktı, 'Ben referandum yapacağım, bağımsızlık peşindeyim.' diye bir sevdaya düştü. Dedik ki 'Yanlış yoldasın, kendini mahvedeceksin. Ziyanı yok ama burada yaşayan insanlara ne garezin var. Orada, bölgede yaşayan Kürtler, Türkmenler, Araplar kardeşlik içinde yaşıyorlar, birbirleriyle bir alıp veremedikleri yok. Niye onların huzurunu bozuyorsun, ayrımcılık yapıyorsun, vazgeç bu sevdadan.' Fakat laf anlamaz ama anlamıyorsa anlayacağı dilden de konuşmasını biliriz.

NE YAPARSANIZ YAPIN...
Bölgemizde proje yapanlar, terör örgütlerini üzerimize salanlar şunu iyi bilsinler. Ne yaparsanız yapın, hangi planı kurarsanız kurun bu milletin adı Türk milletidir. Yüzyıllar boyunca bu planların hepsinden alnının akıyla çıkmış ve bugünlere gelmeyi başarmıştır.YILDIRIM 'ŞED' KUŞANDI
Yılın Ahisi seçilen Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, ödülünü Başbakan Yıldırım'ın elinden aldı. Başbakan Yıldırım, yılın "Ahilik Onur Ödülü"ne layık görüldü. Törenin sonunda 'şed' kuşanan Yıldırım'a, Ahilik kıyafetini Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken giydirdi.
BİZE ULAŞIN