Kandil’i SİHA’lar vurdu

PKK’nın Kuzey Irak’taki kampları SİHA’lar tarafından vuruldu. Terör örgütünün onlarca kaybı ise militanların telsiz görüşmelerine yansıdı. Operasyonlarda ise 19 hain öldürüldü

Kandil’i SİHA’lar vurdu

PKK'nın Kuzey Irak'taki kampları SİHA'lar tarafından vuruldu. PKK'nın ağır kayıplar verdiği değerlendiriliyor. Bu arada Mardin'de 6, Hakkari'de 1, Batman'da 1, Van'da 3, Elazığ'da 8 terörist olmak üzere toplam 19 terörist etkisiz hale getirildi.

TOPLANMA MERKEZİ VURULDU
İnsansız Hava Aracı ve üs bölgelerinde bulunan gece görüşlü termal kameralar sayesinde Kuzey Irak sınırında hareketlilik olduğu belirlendi. Alınan görüntülerin Genelkurmay Başkanlığı harekât merkezine iletilmesi üzerine SİHA'lar (Silahlı İnsansız Hava Araçları) sayesinde Hakkâri'nin Şemdinli ilçesi karşısında yer alan Kuzey Irak'taki Avaşin-Basyan ve Hakurk kamplarına operasyon düzenlendi. Hava harekâtında teröristlerin toplantı yaptığı iki ayrı barınak vuruldu. SİHA'ların etkili hava harekâtında barınakların yanı sıra teröristlerin silah ve mühimmat depoları da imha edildi. Ağır kayıplar veren teröristlerin verdikleri zayiat telsiz görüşmelerine de yansıdı. Teröristler'in Kandil ile yaptıkları telsiz görüşmesinde hava harekatında SİHA'ların kullanıldığını ve kayıplarının çok olduğunu söyledikleri belirlendi.

19 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ
Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde SİHA'ların kullanıldığı operasyonda 8 terörist ölü ele geçirildi. Bingöl merkeze bağlı Kuruca köyünde güvenlik güçleri ile bir grup terörist arasında çıkan çatışmada da 1 terörist öldürüldü. Van'ın Gürpınar ilçesi Faraşin Yaylası bölgesinde saldırı hazırlığında olan biri kadın 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi. Mardin'de 6, Hakkari'de de 1 teröristin etkisiz hale getirildiği öğrenildi.
BİZE ULAŞIN