Terör örgütü PKK çok zor durumda

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, örgütün son dönemde ağır darbe aldığını söyledi: Terör örgütü çırpınıyor; kendine yeni eleman devşiremiyor

Terör örgütü PKK çok zor durumda
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti 6. Of Olağan İlçe Kongresi'nde konuştu. 2017 yılının ilk 8 ayında terör örgütüne katılanların sayısının 73 olduğunu belirten Soylu, örgütün büyük sıkıntı içinde olduğunu söyledi. Son 24 saatte Mardin'de 6, Hakkari'de 1, Batman'da 1, Van'da 3 ve Elazığ'da 6 terörist etkisiz hale getirildiğini söyleyen soylu şu mesajları verdi:

ÇIRPINIYORLAR
Terör örgütü çırpınıyor; kendine yeni eleman devşiremiyor, telsiz konuşmalarından kendi aralarında yaptıkları konuşmalardan elde ettiğimiz istihbaratlardan şu anda çok zor durumdalar.
Eylül-Ekim-Kasım aylarında bunlara kış üstlenmesi fırsatı vermeyeceğiz ve tepelerine bineceğiz.
Hiç merak etmeyin kış süresince de bütün kabiliyetlerimizle birlikte teröristlere kışın nasıl bir kara kış olduğunu hep birlikte göstereceğiz.

TESLİM OLMAYACAĞIZ
Hani Türkiye kaostu, hani Türkiye terördü, hani Türkiye 15 Temmuz'da bir darbeyle karşı karşıya kalmıştı. Tam bitireceklerdi Türkiye'yi, onlar Türkiye'yi tanımadılar, şimdi de başka bir referandum tezgahıyla Türkiye'yi başka bir noktaya çekmeye çalışıyorlar. Bilesiniz ki Türkiye çelimsiz olduğu zamanlar bile sizin oyunlarınıza teslim olmadı. Bugün sizin oyunlarınıza teslim olmak değil, bu oyunları kafanıza geçirmek için güçlü bir ülke olarak durmaktadır.
BİZE ULAŞIN