FETÖ sanığı 15 TL'sini 'Çok önemli' diyerek geri istedi

Tutuklu sanık Muzaffer Düzenli, savunmasına tepki gösterilmesi üzerine “Savunmamı dinlemek istemeyen salondan çıkabilir" dedi. Hakim tepki gösterdi. Ayrıca sanık el konulan 15 TL'sini geri istemesiyle şaşırttı.

FETÖ sanığı 15 TL'sini 'Çok önemli' diyerek geri istedi

İstanbul'daki ana darbe teşebbüsü davasında tutuklu sanık Muzaffer Düzenli, savunmasına tepki gösterilmesi üzerine "Savunmamı dinlemek istemeyen salondan çıkabilir" dedi. Mahkeme Başkanı da "Sen kimseye 'dinlemek istemeyen çıkabilir' diyemezsin. Sen zaten savunmanı bir kasıt üzerine oturtmuşsun savunmana öyle başladın. Ben burada kendi vicdanıma hesap veriyorum. 'Adil yargılama'dan bahsederek 5 saattir nerelere hangi mesajı vermek istediğini ben anladım" diyerek sanık Düzenli'ye tepki gösterdi.

Sanık Düzenli, ayrıca gözaltına alındığında üzerinde bulunan ve el konulan 15 TL'sinin de kendisine iade edilmesini istedi. Müştekiler de Düzenli'nin bu talebine tepki gösterdi.

SALONDA GERGİNLİK: SAVUNMAMI DİNLEMEK İSTEMEYEN SALONDAN ÇIKABİLİR

Sanık Düzenli'nin savunmasına bazı avukatlar tepki gösterdi. Sanık Düzenli de "Adil yargılamaya teşebbüs ve yönlendirme var. Arz ediyorum. Ayrıca savunmamı dinlemek istemeyen salondan çıkabilir" dedi.

MAHKEME BAŞKANI'NDAN SANIĞA TEPKİ

Bunun üzerine Mahkeme başkanı da "Sana kimse şu zamana kadar müdahale etmedi, edenleri de ben susturdum. Gayet medeni şekilde yaklaşık 5 saattir seni dinliyoruz. Özgürce savunmanı yapıyorsun. Sen kimseye 'Dinlemek istemeyen çıkabilir' diyemezsin. Savunma mecrasından çıkarsan müdahale ederim. Sen zaten savunmanı bir kasıt üzerine oturtmuşsun savunmana öyle başladın. Ben burada kendi vicdanıma hesap veriyorum. 'Adil yargılama'dan bahsederek 5 saattir nerelere hangi mesajı vermek istediğini ben anladım" diyerek sanık Düzenli'ye tepki gösterdi.

15 TL'SİNİ İSTEDİ

Düzenli, birtakım taleplerinin olduğunu belirterek, bunlar arasında bloke konulan banka hesabındaki 5 bin lira üzerindeki blokenin kaldırılmasını istedi. Sanık Düzenli, ayrıca gözaltına alındığında üzerinde bulunan ve el konulan 15 TL'sinin de kendisine iade edilmesini istedi. Mahkeme başkanı da "15 TL senin için çok mu önemli?" diye sorması üzerine sanık Düzenli "Evet benim için önemli, tutanaklara geçsin" dedi. Müştekiler de sanık Düzenli'nin bu sözlerine tepki gösterdi.

BİR MÜŞTEKİ FENALAŞTI

Öte yandan 15 Temmuz darbe girişimi gecesi eşi şehit olan bir müşteki de salonda fenalaştı. Fenalaşan müşteki ambulansta hastaneye kaldırıldı. Duruşma sanık Düzenli'nin çapraz sorgusuyla devam ediyor.

BİZE ULAŞIN