Hava durumu: 26 Eylül güncel hava durumu! Bugün İstanbul'da hava nasıl olacak? İstanbul'da dolu yağacak mı?

İstanbul'da hava durumu nasıl olacak? Dolu yağacak mı? Beşiktaş Leipzig maçında hava nasıl olacak? İstanbul bu sabah güne yağmurla başladı. İstanbul'da dolu yağışı olacak mı?

Hava durumu: 26 Eylül güncel hava durumu! Bugün İstanbul'da hava nasıl olacak? İstanbul'da dolu yağacak mı?

İstanbul'da hava durumu nasıl? İstanbul'da yağmur yağacak mı? Meteoroloji tarafından 5 günlük raporlar yayınlandı. Yapılan açıklamada yurdun büyük bir kısmı sağanak yağışların etkisine altına giriyor. İstanbul'da ise havaların nasıl olacağı merak konusu olurken Meteoroloji bir uyarı da İstanbul için yaptı. Bugün İstanbul'da sağanak yağışlar etkisini gösterecek. İşte İstanbul hava durumu...

İŞTE GÜN GÜN İSTANBUL HAVA DURUMU

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Kütahya, Osmaniye, Hatay'ın kuzey kıyıları, Kahramanmaraş'ın batı kesimleri, Ankara, Eskişehir, Niğde, Kayseri, Sivas çevreleri ile zamanla Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzeyinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların ; Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinde kuvvetli (21-50 Kg/m2), Kırklareli'nin doğu kesimlerinde yer yer çok kuvvetli (51-75 Kg/m2) olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kuzey Ege, Batı Akdeniz ile Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetli (30-60 Km/sa) esmesi bekleniyor.

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Trakya'da yer yer kuvvetli (21-50 Kg/m2), Kırklareli'nin doğusunda çok kuvvetli (51-75 Kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

BALIKESİR °C, 28°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

BURSA °C, 27°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İSTANBUL °C, 25°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KIRKLARELİ °C, 23°C

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, doğusunda çok kuvvetli olmak üzere il genelinde zaman zaman kuvvetli olması bekleniyor.

BİZE ULAŞIN