İşte AK Parti'nin İBB Başkan adayı!

Son dakika haberi… AK Parti, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için adayını açıkladı. Aday, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal oldu.

İşte AK Parti'nin İBB Başkan adayı!

AK Parti'nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıkladı..

AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal olduğu açıklandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ndeki açıklamada konuşan Kaya, "24 Eylül'de temayül oylaması yapıldı. Temayül de çıkan sonuç ve sayın cumhurbaşkanımızın da değerlendirmesiyle Mevlüt Uysal adayımızdır" dedi.

AK Parti'nin İBB Başkan adayı belli oldu

Başakşehir Belediye Başkanı ve İBB Başkan adayı Mevlüt Uysal, yaptığı açıklamada, "Canı gönülden teşekkür ediyorum. Allah bana inşallah Genel Başkanımıza, Genel Merkezimize mahçup olmadan hizmet etmeyi nasip eder. AK Parti içinde siyaset yaptığım için Allah'ıma teşekkür ediyorum" dedi.

Biraz sonra yapılacak oylamada seçildiği takdirden teşkilattan destek istediğini ifade eden Uysal, "Şu anda bir bayrak değişimi var. İnşallah oy veren insanları mahçup etmeden, oy vermeyen insanların mahçup olduğu bir çalışmayla 2019'da tekrar milletimizin karşısına çıkarız" dedi.

İBB Başkan adayı Mevlüt Uysal konuştu

BİZE ULAŞIN