SİHA’lar öldürdü

SİHA’lar öldürdü
Hakkari'nin Şemdinli ve Çukurca ilçelerinde düzenlenen hava harekatları ve yaşanan çatışmalarda, 4'ü kadın 15 terörist etkisiz hale getirildi. Yapılan arazi arama tarama çalışmalarında bir biksi makineli tüfek, bir RPG- 11 roketatar ve 6 kaleşnikof piyade tüfeği ele geçirildi. Tunceli'nin Ovacık ilçesi kırsalında düzenlenen operasyonda da 2 erkek terörist etkisiz hale getirildi. Öldürülen teröristlerden birinin terör örgütünün keskin nişancısı olduğu belirtildi.

LİDER KADROSUNDAN
Diğer taraftan Şırnak'ın Bestler-Dereler bölgesinde SİHA (silahlı insansız hava aracı) ile vurularak öldürülen 3 teröristten birinin PKK'nın sözde Öz Savunma Birlikleri sorumlusu olan Cafer Yıldız olduğu ortaya çıktı. 6 Eylül'de bir grup teröristin kış üslenmesi için hareket halinde oldukları tespiti sonrası bölgede operasyon düzenlenmişti.

TERÖR KAMPLARI VURULDU: 13 TERÖRİST ETKİSİZ
Genelkurmay Başkanlığı'nca Irak'ın kuzeyindeki Zap ve Avaşin- Basyan bölgelerine düzenlenen hava harekatı ile saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen silahlı 13 bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği bildirildi. Çok sayıda silah mevzisi, barınma alanları, silah ve mühimmat depoları da imha edildi.


Özgür CEBE-Ercan TOPAÇ- Ahmet KAVAK/SABAH
BİZE ULAŞIN