Trabzon KADEM Gençlik Kampı Başlıyor

Genç KADEM ve KADEM Trabzon Temsilciliği’nin organize ettiği KADEM Gençlik Kampı 29-30 Eylül 2017 tarihleri arasında Trabzon Düzköy Doğa Kampı’nda gerçekleştirilecek.

Trabzon KADEM Gençlik Kampı Başlıyor

29 Eylül Cuma 09.30'da başlayacak Gençlik Kampı'na; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, KADEM Genel Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz, Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, KADEM Gençlik Komisyonu Başkanı Safa Koçoğlu, KADEM Trabzon İl Temsilcisi Doç. Dr. Sevdegül Mungan katılım gösterecek.

Trabzon KADEM Gençlik Kampı'nın açılış konuşmalarını; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç ve KADEM Genel Başkanı Doç. Dr. E. Sare Aydın Yılmaz gerçekleştirecek.

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM)'in Gençlik Komisyonu ve Trabzon Temsilciliği tarafından organize edilen "KADEM Trabzon Gençlik Kampı" 21 ilden gelecek olan Genç KADEM üyelerinin katılımıyla gerçekleşecek. "Gençlerle Geleceğe" sloganıyla düzenlenecek olan bu kampta, diğer temsilciliklerden gelen Genç KADEM üyelerini bilgilendirmek, üyeler arasındaki ilişkileri kuvvetlendirmek ve yaptıkları çalışmaları değerlendirmek amacıyla çeşitli seminer ve aktiviteler gerçekleşecek.

İki gün sürecek kampın birinci günü, KADEM'in 21 ilden gelecek olan Genç KADEM üyeleri ile birlikte gençlerin bilgilendirilmesi için 'Güzel Ahlak ve İnsan', 'Beden Dili ve Etkili İletişim' ve 'Kariyer Planlama' seminerleri verilecek. Seminerlerden sonra gençlerin kaynaşmasına yönelik horon ekibi katılımcılara gösteri yapacak. Kampta Trekking, Paintball, Futbol, Mini Golf, Badminton, Basketbol ve Voleybol etkinlikleri gerçekleştirilecek.

KADEM Gençlik Komisyonu üyelerinin tanışmasını, kaynaşmasını ve bilgilenmesini sağlayan kampın ikinci gününde, Trabzon kültür gezisi yapılacak.

Genç KADEM 2016'da Erzurum Gençlik Fuarı'ndaydı

Her yıl farklı illerde yapılması planlanan gençlik kamplarından ilki, geçen yıl Ekim ayında "Erzurum Gençlik Fuarı" adıyla, Erzurum Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda, 20'den fazla gençlik STK'larının katılımıyla gerçekleştirildi.

Fuarın ilk gününde STK'ların açtığı stantların yanı sıra; 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi, okçuluk, ebru, tezhip gibi sosyal aktiviteler ile ''Savaştaki Kadınlar ve Çocuklar'' konulu söyleşi gerçekleştirildi. Fuarın İkinci gününde, ''Yunus Emre'nin Gençliğinden Kesitler'', "İletişimin Dört Şeritli Yolu'', ''15 Temmuz Sonrası Gençlik ve Yol Haritası'' ve "Ruh Mühendisi" konulu konferans düzenlendi.

Geçen yıl gerçekleştirilen fuarın son gününde ise farklı illerden gelen gençlere yönelik Sivil Toplum Destekleme Derneği Proje Koordinatörü tarafından STK Çalışmaları ve Takım Çalışması konulu eğitim programı gerçekleştirildi. Motivasyonu arttırmak, ilişkileri kuvvetlendirmek ve yereli anlatmak için Tarihi Mekân ve Şehir Gezisi düzenlendi.

BİZE ULAŞIN