İBB Başkanı Mevlüt Uysal, görevi devraldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mevlüt Uysal, sabah namazını Eyüp Sultan Camii'nde kıldıktan sonra belediye binasındaki makamına geçti. Makamına geçen Uysal, İBB 1. Başkan Vekili Ahmet Selamet'ten görevi devraldı. Eski başkan Topbaş devir teslime katılmazken AK Parti'nin İstanbul'daki belediye başkan adayları tam kadro hazır bulundu.

İBB Başkanı Mevlüt Uysal, görevi devraldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yeni Başkanı Mevlüt Uysal, görevine başladı. Başkan Uysal, sabah namazını Eyüp Sultan Camii'nde kıldıktan sonra belediyeye geçti.

MESAİSİNİN İLK GÜNÜNDE SABAH NAMAZINI EYÜP SULTAN CAMİİ'NDE KILDI

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı için dün yapılan seçimle Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal seçildi. Görevi teslim alan Başkan Uysal, mesaisinin ilk gününde sabah namazını Eyüp Sultan Camii'nde kıldı.

Namazın ardından Eyüp Sultan türbesini ziyaret eden Uysal, burada dua etti. Duanın ardından çevredeki esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden İBB Başkanı Mevlüt Uysal, daha sonra belediye binasına geçerek toplantıya katıldı.

BUGÜN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN TOPLANTILARINA KATILACAK

Başkan Uysal'ın bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın programlarına katılacağı öğrenildi.

MEVLÜT UYSAL GÖREVİ DEVRALDI

Dün yapılan seçimlerin ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mevlüt Uysal İBB 1. Başkan Vekili Ahmet Selamet'ten görevi devraldı. Eski başkan Topbaş devir teslime katılmazken AK Parti'nin İstanbul'daki belediye başkan adayları tam kadro hazır bulundu.

1 hafta görevi sürdüren Selamet, "Bu mühürü 1 hafta önce istanul'a 13.5 yıl hizmet etmiş olan sayın Topbaş'tan teslim aldım. Bende çok az kaldı. Keşke fazla kalsaydı. 1 haftada olsa başkanlık yaptım. Bu mührü yeni başkanımaz hayırlı hezmitlerine vesile olması dileğiyle teslim ediyor ve başarılar diliyorum" diye konuştu.

"AYNI MUHTEŞEM MUTLULUK, HEYECAN İÇİNDE DEVREDERİZ DİYORUM"

Başkanlık mühürünü teslim alarak göreve başlayan Uysal ise yaptığı konuşmada, "Önce meclisimize teşekkür ediyoruz. Genel başkanımıza, teşkilatımıza, il başkanımıza teşekkür ediyorum. Bu mühür geçmişte İstanul'da bir çok elde dolaştı. Hizmet edenlere teşekkür ediyoruz. Duamız bu mühürü alırken böyle mutlu kalabalık bir ortamda aldık. İnşallah bu mühürü teslim ederken de aynı muhteşem mutluluk heyecan içinde devrederiz diyorum" dedi.

Uysal sabah namazını Eyüp Sultan Camii'nde kıldı. Vatandaşlar Uysal ile bol bol fotoğraf çektirdi. Uysal da simitçiden aldığı simitleri vatandaşlara dağıttı.

MEVLÜT UYSAL KİMDİR? AK PARTİ'NİN İBB BAŞKAN ADAYI MEVLÜT UYSAL KAÇ YAŞINDA?

BİZE ULAŞIN