Rusya Devlet Başkanı Putin'den flaş açıklamalar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, görüşme sonrası ortak basın toplantısı düzenledi. Putin, Suriye'deki çatışmasızlık bölgelerine ilişkin "Önemli bir başarıya imza attık. Bu, Sayın Erdoğan'ın girişimi sayesinde oldu. Çatışmasızlık ortamının oluşturulması için önemli koşullar ortaya çıktı" dedi

Rusya Devlet Başkanı Putin'den flaş açıklamalar!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmede, Suriye ve Irak'taki gelişmeler ile iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin ele alındığını söyledi.

İkili ziyaretler gerçekleştirmek için Ankara'ya gelen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile samimi ve yapıcı bir toplantı gerçekleştirdiklerini söyledi.

Suriye krizinin çözülmesi konusunda atılacak adımları değerlendirdiklerini belirten Putin, Suriye'de çatışmasızlık bölgelerinin oluşturulmasının, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın güçlü girişimleri ve iradesi sayesinde mümkün olduğunu ifade etti.

İkili ticaret ilişkilerini de değerlendirme fırsatı bulduklarını söyleyen Putin, 2017 yılının ilk 7 ayına bakıldığında Türkiye ile Rusya arasındaki ticaret hacminin önemli derecede arttığını kaydetti.

Putin ayrıca Rusya'dan Türkiye'ye gelen turist sayısına dikkat çekerek bu sene Türkiye'ye gelen turist sayısının geçen seneye göre 11 kat arttığını ifade etti.

BİZE ULAŞIN