Akyürek cezaevinden bile himmet yollamış

Akyürek cezaevinden bile himmet yollamış
FETÖ'nün "kaset" kumpasına ilişkin hazırlanan iddianamede, Hrant Dink suikastı sanığı FETÖ'cü polis müdürü Ramazan Akyürek'in cezaevinde dahi himmet ödemeye devam ettiği belirtildi. Deniz Baykal ile MHP'li bazı milletvekillerini hedef alan "kaset" kumpasına yönelik 171 şüpheli hakkında hazırlanan iddianamede, FETÖ'nün devletin mahremi olarak bilinen İstihbarat Daire Başkanlığı'nı örgüt çıkarları için nasıl kullandığı ortaya serildi.

KAMERALI VANTİLATÖR TUZAĞI
O dönem İstihbarat Daire Başkanlığında Teknik Şube Büro'da görevli olan şüpheli Cengiz Söğüt, eski MHP Çorum Milletvekili Bekir Aksoy'un evine kameranın nasıl yerleştirildiğini şöyle anlattı "FETÖ üyesi şüpheliler İlker Usta, Enes Çığci ve Sedat Zavar, 30 Eylül 2009'da mağdurun dairesinin tavan lambalarının içine cihazı yerleştirdi. Ancak yerleştirilen bu cihazdan uygun görüntü alınamaması üzerine 23 Ekim 2009'da eve tekrar gidip cihazın ayarlarını yaptılar. Ayrıca dairede bulunan vantilatörün aynısını satın alıp, içine kamera yerleştirerek evdekiyle değiştirdiler."

GÜLEN'E DURUM MEKTUBU
İddianamede FETÖ elebaşı Gülen'e yazıldığı belirlenen bir mektuba da yer verildi. 17-25 Aralık sonrası Emniyett'eki FETÖ'cü tasfiyesine ilişkin raporlamamın yer aldığı mektupta, Dink suikastı sanığı ve dinlemelerin yapıldığı dönemde İstihbarat Daire Başkanlığı yapan Ramazan Akyürek'in cezaevinde de himmet ödediği şu satırlarla anlatılıyor: "Ramazan Akyürek abi İstanbul TEM'den Erol Demirhan'la beraber 2 kişi olarak kalıyorlar. Abi çok mütevekkil ve hiçbir serzenişi olmadı bugüne kadar. Israrlarımıza rağmen hiç maddi destek almadı üstelik himmetlerini abla aracılığı ile gönderiyor."
BİZE ULAŞIN