Emine Erdoğan dünya birincisi Merve’yi kabul etti

Emine Erdoğan dünya birincisi Merve’yi kabul etti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı koruması altında yetişen ve Dünya Yan Flüt Yarışması'nda birinci olan Merve Başoğlu'nu kabul etti.
Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) tarafından düzenlenen program öncesinde Başoğlu'nu kabul eden Emine Erdoğan, bu başarının hem devlet korumasında yetişen hem de ailelerinin yanlarında yaşamlarını sürdüren bütün çocuklara örnek olduğunu söyledi. Merve Başoğlu'nun, tam burslu olarak kazandığı üniversitedeki eğitim hayatında ve müzik yaşamında başarılı olduğunu görmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Erdoğan, çocukların ve gençlerin bir yandan eğitim hayatlarına devam ederken diğer yandan da sanat ve sporla uğraşmalarının onları kötü alışkanlıklardan uzak tutacağını vurguladı.

FLÜT HEDİYE ETMİŞTİ
Emine Erdoğan, Türkiye'ye birincilik kazandıran Merve Başoğlu'na daha önce uluslararası yarışmalarda kullanabileceği bir flüt de hediye etmişti. Merve Başoğlu, Emine Erdo��an'ın destek ve himayelerinde eğitim hayatını yurt dışında sürdürüyor.
Emine Erdoğan'ın Merve Başoğlu'nu kabulünde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile Yeşilay Yönetim Kurulu Üyesi Esra Albayrak da hazır bulundu.
BİZE ULAŞIN