İstanbul'da hava durumu nasıl olacak? İşte 30 Eylül hava durumu

İstanbul'da hava nasıl olacak? Yağmur yağışı devam edecek mi? Vatandaşlar 'hava durumu' nasıl olacak? sorusunun yanıtını merak ediyor. İşte İstanbul'da hava durumu nasıl? sorusunun yanıtı... Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, İstanbul’un kuzey kesimleri ile Kırklareli’nin kıyı kesimlerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli yağış bekleniyor.

İstanbul'da hava durumu nasıl olacak? İşte 30 Eylül hava durumu

30 Eylül hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul hava durumu hakkında önemli bir uyarı daha yaptı. Peki İstanbul'da hava nasıl olacak? İşte 30 Eylül Cumartesi İstanbul ve diğer iller için hava durumu...

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara, İç Ege, Akdeniz, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Muğla, Sinop, Ankara, Eskişehir, Erzurum, Kars, Ardahan, Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Trakya kesimi, İstanbul, Kocaeli ve Yalova çevreleri ile Çanakkale'nin doğu, Balıkesir'in kuzey kesimlerinde kuvvetli, İstanbul'un kuzey kesimleri ile Kırklareli'nin kıyı kesimlerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının batı kesimlerde azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, güney kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette, Marmara'da kuvvetli, yer yer fırtına şeklinde (40-70 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

TÜM TÜRKİYE DETAYLI HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN

BİZE ULAŞIN