Kahraman’ın silah arkadaşı şehit düştü

Kahraman’ın silah arkadaşı şehit düştü
Hakkâri Çukurca'daki operasyonda Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda görevli, 4 çocuk babası Jandarma Uzman Çavuş Yahya Acar (41) şehit oldu. Aynı çatışmada 4 asker de yaralandı. Çatışmada 3 terörist öldürüldü. Şehidin, daha önce Özel Kuvvetler'de görevli olduğu ve 15 Temmuz Kahramanı şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in silah arkadaşı olduğu öğrenildi. Yahya Acar'ın ayrıca 2014'te Musul Başkonsolosu Öztürk Yılmaz ve beraberindeki 49 kişi ile 15 Temmuz gecesi Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın kurtarılması operasyonlarında da görev aldığı öğrenildi. Şehidin cenazesi Şırnak'taki tören sonrası memleketi Samsun'a gönderildi.
Öte yandan Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesindeki çatışmada 2 uzman çavuş ile 2 korucu şehit oldu, 8 güvenlik görevlisi yaralandı. 10 teröristin öldürüldüğü operasyonda şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Bağlan'ın Afyonkarahisar'daki baba ocağına ateş düştü. Adanalı Uzman Çavuş Mehmet Bolat'ın (33) da bir aylık evli olduğu öğrenildi. Hakkari'deki çatışmada da 1 güvenlik korucusu şehit oldu.
İçişleri Bakanlığı yürütülen operasyonlarda son 24 saat içinde 23'ü ölü 5'i teslim olmak üzere 28 teröristin öldürüldüğünü açıkladı. Bakanlık ayrıca geçen hafta 63 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
BİZE ULAŞIN