Cevabını veririz

Başbakan Binali Yıldırım Kuzey Irak’taki gayrimeşru referanduma ilişkin sert çıktı. “Yapay devlet çabası Türkiye’nin milli güvenlik meselesidir” diyen Yıldırım, “Gereken neyse o yapılacaktır” mesajı verdi

Cevabını veririz
AK Parti İzmit İlçe teşkilatının 4. olağan kongresi Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Yoğun katılımın olduğu kongrede mevcut Başkan Ali Korkmaz görevi Hasan Ayaz'a devretti. Kongreye Başbakan Binali Yıldırım'ın yanı sıra Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ilçe belediye başkanları, kadın kolları, gençlik kolları başkanları ve çok sayıda partili katıldı. Başbakan Binali Yıldırım konuşmasında özetle şu mesajları verdi:

HALKIN GÜCÜ TANKI YENDİ
Bu teşkilat 12 seçimden yüzünün akıyla çıkmıştır. Cumhurbaşkanı seçimini engellemeye çalıştılar olmadı. Bu sefer tuttular FETÖ'cüleri devreye soktular. FETÖ'cülerle bu kutlu yürüyüşü durduracaklarını zannettiler. 15 Temmuz'da Amerika'dan Pensilvanya'dan yönetilen küresel terör örgütünü devreye soktular. Ama onların hesabı vardı, bir hesap daha vardı, o da Hakk'ın, halkın hesabıydı. Milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan hükümetiyle yüce milletiyle bu alçaklara o gece en büyük dersi verdi, Hakk'ın, halkın gücü, tankın gücünü o gece yendi.

ATEŞLE OYNUYOR
(Kuzey Irak'taki referandum): Kuzey Irak yönetimi ateşle oynamaktadır. Bizim meselemiz ihtirasları uğruna bölgede yaşayan insanları maceranın ortasına atanlarladır.
Irak, İran, Türkiye olarak ortak değerlendirme toplantımız olacaktır ve gereken neyse o yapılacaktır. Türkiye'ye rağmen bölgede bir operasyon yapılması mümkün değildir. Bu konuda hiçbir tereddüdünüz olmasın.

MİLLİ GÜVENLİK MESELESİDİR
Türkiye'nin güney sınırında olacak bir statü değişikliği, yapay devlet oluşturma çabası Türkiye'nin milli güvenlik meselesidir. Türkiye milli güvenlik meselesi konu olduğunda, ikili ve uluslararası anlaşmalardan doğan tüm haklarını kullanmaktan asla tereddüt etmeyecektir. Bölgeye yönelik tüm ilişkilerimiz Bağdat ile yönetilecektir.

KILIÇDAROĞLU'NA YÜKLENDİ
"Eğer iktidar olursa herkesi kucaklayacak, barışacakmış. Bunu söylerken Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü referans gösteriyor. Gazi Mustafa Kemal bir milli mücadele arkasından büyük bir kahramanlık, saygınlık kazandı. Senin gibi yabancı gazetelere, televizyonlara memleketini şikayet ederek o konuma gelmedi. Seçimlere şimdiden yatırım yapmak amacıyla bu lafları ediyorsun. 'Terörü 4 yılda bitireceğim.' diyor. Kılıçdaroğlu hala Anayasa'nın değiştiğini, artık seçimlerin 5 yılda bir yapılacağını bile bilmiyor. 4 yılı tutturmuş, aynı ezberini tekrar ediyor. Nasıl bitirecekmiş? Yanında taşıdığın FETÖ'cülere, PKK sevicilerine, DHKP/C destekçilerine rica mı edeceksin? 'Terör yapmayın mı?' diyeceksin?"

EŞKIYA SÜRÜSÜNE ASLA FIRSAT VERMEYECEĞİZ
"Düzenlenen başarılı operasyonlarla bölücü terör örgütünün de kökünü kazıyacağız. Bu eşkıya sürüsüne asla fırsat vermeyeceğiz. FETÖ'cüler mahkemelerde tiyatro oynayarak darbeden hiç haberleri yokmuş gibi davranıyorlar. Ne yaparsa yapsınlar Türk adaleti en ağır cezayı bunlara verecektir. Mahkemelerde alay etmelerinin onlara hiçbir faydası olmayacak."
BİZE ULAŞIN