“Teröristin adını ‘piknik yapan’ koydular”

Erdoğan Erzurum’da, Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklendi: SİHA’lar teröristi vuruyor, genel başkanı ‘Ama onların yanında silah yoktu’ diyor. Sayın Kılıçdaroğlu sen oraya mı gittin, sen orada mıydın?

“Teröristin adını ‘piknik yapan’ koydular”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 450 milyon liralık yatırımla hayata geçirilen Erzurum Büyükşehir Belediyesi Fuar Alanı ile MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nin açılışını yaptı. Törende fuar merkezine Recep Tayyip Erdoğan adı verildi. Erdoğan burada özetle şöyle dedi:
"15 yılda ülkemizi 3 kat büyüttük, geliştirdik, zenginleştirdik. Dünya niye bizi kıskanıyor? İşte buralara geldiğimiz için. Onlar diyorlardı ki 15 sene önce nasıl bir Erzurum varsa, bugün de aynı Erzurum olsun. Ama biz dedik ki: 'Hayır, medeniyet yarışında biz sizi geçeceğiz.'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na sert sözler

BUNLAR ÇÜRÜK TAHTA, MIH TUTMAZ
Kimi zaman sokakları karıştırdılar, mahallelere hendekler kazdılar. Darbe yapmak, ekonomik kriz çıkartmak için sürdürdükleri saldırıların hepsini de boşa çıkarttık. Erzurumlular 'Çürük tahta mıh tutmaz' der. Bunlar çürük tahta. İşte mıh tutmadı.
Şu anda biz İHA'larımızı, silahlı İHA'larımızı yapıyoruz. Ama ana muhalefetin başındaki ve onun yanındakiler, Kandil'i arkasına alanlar ne diyor? 'Bu silahlı İHA'larla piknik yapanları vuruyor' diyor. Teröristin adını da piknik yapanlar koydular. Çıkıyor genel başkanı 'Ama onların yanında silah yoktu ki' diyor. Sayın Kılıçdaroğlu sen oraya mı gittin ya, sen orada mıydın?
Giysileriyle, her şeyiyle bas bas bağırıyor, ben buradayım diyor. Bütün çekimler yapılıyor. Kameralarla yer tespitleri yapılıyor. SİHA'larımız tam hedef vuruyor. Şunu unutmasınlar, şehadete yürüyen bu gençlerimizin intikamını alacağız. Bir bizden gidiyorsa, 10 onlardan gidiyor. Asla affımız yok.
Hiçbirimizin gidecek başka ülkesi, vatanı, devleti yok. Onun için Türkiye'ye ne pahasına olursa olsun sahip çıkacağız. Onun için 'tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet' diyoruz.

SURİYE SEVDALISI KESİLDİLER
PKK'ya karşı operasyon yaparsınız, topraklarımıza müdahale etmeyin derler. 'Öyleyse siz bu örgütü tepeleyin' dersiniz. Onu ya özellikle yapmazlar ya da yapacak güçleri yoktur. DEAŞ Türkiye'de canlı bomba eylemleri yaparken, sınır şehirlerimize füzeler atarken seslerini çıkarmayanlar biz örgütün üzerine gidince bir anda başımıza Suriye sevdalısı kesildiler. 72 milletin silahlı gücünün kol gezdiği bir yerde sadece Türkiye'den rahatsızlık duyuluyor."
Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz perşembe günü Iğdır'da görev yaptığı poliklinikte uğradığı bıçaklı saldırıda yaralanan Üroloji Uzmanı Dr. Serkan Yarımoğlu'nun sağlık durumuna ilişkin de yetkililerden bilgi aldı.
Erdoğan, akşam da Katar Emiri Şeyh Hamed Al Sani ile bir telefon görüşmesi yaptı. Görüşmede bölgedeki son gelişmeler hakkında fikir teatisinde bulunuldu.

'NEREYE KAÇARSANIZ KAÇIN BEDELİNİ AĞIR ÖDETECEĞİZ'
"Bu Feto denilen adam ümmeti parçaladı, ümmeti. Şu anda Amerika'da. Amerika ona 400 dönüm arazi tahsis etmiş, orada beyler gibi yaşıyor. Buradan kaçanların bir kısmı da yanında, ama bir kısmı da dünyanın değişik yerlerinde yaşıyor. Sığınacak delik arıyorlar. Nereye kaçarsanız kaçın, biz de sizi kovalayacağız. Şu anda bütün imkânlarımızla dünyadaki liderlerle, hükümet başkanlarıyla bunları konuşuyoruz. Birçok yerde bunların okulları, yurtları kapatılmaya başlandı. Kararlıyız, üstüne üstüne gidiyoruz. Bu milleti parçalayanlara bunun bedelini de ağır ödeteceğiz."

'TEHDİDİ KAYNAĞINDA YOK EDERİZ'
"Türkiye'nin güvenliği kendi sınırlarında başlamıyor unutmayın. Eğer bir tehdit, sınırlarımıza kadar dayanmışsa zaten içeri de girmiş demektir. Son 35 yılda bu gerçeği acı bir şekilde ve ağır bir maliyetle öğrendik. Artık güvenliğimiz için gereken adımları tehditlerin bizzat kaynağında atmakta kararlıyız. İçimizde terör örgütleri var mı? Bu örgütler nereden eğitiliyor, plan yapıyor, üzerimize yollanıyorsa, doğrudan orada hedefimize alacağız. İşte bu politikayı pek çok ülke uyguluyor. Kimse onlara ses çıkarmıyor. Ama konu Türkiye olunca bir anda farklı hassasiyetler depreşiyor."

BİZE ULAŞIN