"Cemaate bağlılığın göstergesi paraydı"

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Hava Kuvvetleri Komutanlığındaki mahrem yapılanmasına ilişkin 76 "mahrem imam" ile 81 askeri personelin yargılandığı davaya, tutuksuz sanık savunmalarıyla devam ediliyor.

Cemaate bağlılığın göstergesi paraydı

Ankara 16. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Cezaevi Kampüsü'ndeki salonda görülen duruşma, sanık üsteğmen C.S'nin savunmasıyla başladı.

C.S, lise son sınıfın ikinci döneminde halı saha maçı ve çay içme bahanesiyle cemaat abileri olarak bilinen örgütçülerle kendisini evlere çağırdıklarını, bunun üzerine Kocatepe Camisi yakınlarındaki eve gittiğini, burada örgüt abisi Ömer Koca ile tanıştığını söyledi.

Daha sonra bir başka örgüt sorumlusu Muhammet İkbal Üzek ile tanıştırıldığını belirten C.S, Harp Okuluna başladığında Üzek aracılığıyla İstanbul Kadıköy'deki örgüt evine hafta sonları gitmeye başladığını ifade etti.

Üzek ile telefonla irtibata geçmediklerini, bir sonraki görüşme gününün, önceki toplantıda belirlendiğini kaydeden C.S, ilerleyen zamanlarda Murat isimli bir başka örgüt abisiyle tanıştırıldığını, sohbetlere bu kişiyle devam ettiklerini anlattı.

BURS ADI ALTINDA MAAŞLAR GİDERDİ

Pilotluk kursu almak için İzmir'de bulunduğu sırada kendisi gibi cemaat mensubu pilotlarla aynı evde kaldığını kaydeden C.S, örgüt yöneticilerinin burs adı altında maaşlarının yüzde 15'ini istediklerini belirtti.

VERMEMEYE BAŞLAYINCA...

BİZE ULAŞIN