Avrupa’ya terör tepkisi

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul’daki ILO toplantısında Avrupa’ya seslendi: Bunca çabamıza rağmen Avrupa’nın FETÖ ve PKK’ya kucak açması, onlara alan açılması bizi üzüyor

Avrupa’ya terör tepkisi

Başbakan Binali Yıldırım, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) 10. Avrupa Bölge Toplantısı'na katıldı. Şişli'de bir otelde gerçekleşen toplantıda konuşan Başbakan Yıldırım Avrupa'nın çifte standart uyguladığnı söyledi.

KİM HAİNLERLE ÇALIŞIR
FETÖ operasyonlarından rahatsızlık duyan AB'ye seslenen Yıldırım "Hiçbir devlet kendisine sadakatle tabi olmayan, memurlarla kamu görevlisiyle yoluna devam edemez" dedi. Örneklerini de sıralayan Yıldırım şu mesajları verdi:
Bunun en iyi örneği iki Almanya'nın birleşmesinde görüldü. Doğu ve Batı Almanya'nın birleştiği andan itibaren 500 bin kamu çalışanının bir günde işine son verildi. Kimse Almanya'ya bu konuda bir şey demedi. AİHM 'Doğrudur Hiçbir ülke kendisine sadakatle bağlı olmayanla çalışmaz' dedi, noktayı koydu. Bu konuda Türkiye'ye karşı çifte standartlı yaklaşım görmek bizi üzüyor. Türkiye hukuk devleti. Hiç kimsenin yaptığı yanına kâr kalmaz. Tasfiye işinde haksızlığa uğramış olanlar olabilir. Hukuk devleti içinde buna da bir mekanizma getirdik. Dedik ki, itirazlar gelsin incelenecek, haksızlığı uğramış olanlar varsa işlerine dönecek.

KUCAK AÇIYORLAR
Türkiye Suriye'de kalıcı barışın tesisi için büyük gayret içinde. Biz bunun faturasını ödüyoruz. Avrupalı dostların bu faturayı ödememesi için büyük çaba gösteriyoruz. Bütün bu fedakârlıkların görülmesini beklerken, hâlâ sitem dolu sözlerin olması, darbenin arkasındaki FETÖ unsurlarına, ülkemizi bölmeye çalışan PKK terör örgütü sempatizanlarına kucak açılıyor olması, onlara alan açılıyor olması bizi üzüyor.

'TÜRKİYE, İNSANLIK ADINA YAPTIKLARINDAN PİŞMANLIK DUYMAYACAK'
Suriye'de yaşanan iç savaştan dolayı yerlerini terk etmek zoruna kalan milyonlarca mülteciden, üç buçuk milyon kadarını altı yıldan bu yana misafir ediyoruz. Bu bizim kültürümüzde olan bir şey. Ancak Türkiye tüm bunları yaparken dünyadan da sadece 'Türkiye iyi işler yapıyor mültecilere yardım ediyor' demekten daha fazlasını beklerdik. Türkiye insanlık adına yaptığı bu yardımlardan hiçbir zaman pişmanlık duymayacak.

BİZE ULAŞIN