Bahçeli’den Erdoğan’a Kerkük teşekkürü

Bahçeli’den Erdoğan’a Kerkük teşekkürü

  • Gündem
  • Çarşamba 04.10.2017

MHP lideri Devlet Bahçeli dün partisinin Meclis'teki grup toplantısında konuştu. Bahçeli Kuzey Irak'ta yapılan referandumu değerlendirirken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 1 Ekim'de TBMM'nin açılış konuşmasında ifade ettiği "Sınırımızda fitne kuyusu kazdırmayız" sözlerinin çok net olduğunu ve Türkiye'nin duruşunu gösterdiğini kaydetti. Bahçeli şunları söyledi:
Irak'ın toprak bütünlüğü bizim için vazgeçilmezdir. Türkmeneli Türk'tür, Kerkük Türk'tür ve Türk'le uğraşanın iki yakası bir araya gelmeyecek. Bu aşamada "Kerkük Türkmen şehridir" diyen Sayın Cumhurbaşkanı'na teşekkürlerimi sunuyorum. Gazze ve Filistinliler Türkiye için ne ise, Kerkük ve Türkmenlerin de Türkiye için aynı anlam ve değeri taşımaya başladığından dolayı mutluyuz, umutluyuz.
25 Eylül referandumu rüzgâr değil, rezalettir, hıyanettir, felakettir, geri dönülmezse cezası da tez elden kesilmelidir. Devletin en tepesinde sağlam bir iradenin tezahürü bizi rahatlatmaktadır. Biz Barzani'nin acilen ıslah olmasını, yanlıştan dönmesini arzuluyoruz. Irak'ın toprak bütünlüğü bozulursa 1926 Ankara Antlaşması başta olmak üzere, uluslararası antlaşmalardan doğan haklarımızı sonuna kadar kullanmalıyız. O zaman geldiğinde, tarih coğrafyaya dar geldiğinde Misak-ı Milli uyanacak; 81 Düzce'den hemen sonra 82 Kerkük, 83 Musul deme hakkının önünde hiçbir güç duramayacaktır.
15 Temmuz'da 250 vatan evladını şehit eden, 2 bin 193 vatan evladını yaralayan katil örgüt FETÖ'nün başındaki rezil, Pensilvanya'da yüzlerce dönümlük arsasında keyif sürerken, Türkiye'den bir papazın iadesini istemenin mantıki bir tarafını görmeyiz. Öyle ya, "Ver papazı, al papazı"' doğrusunun bu olduğuna inanırız.

MHP Genel Başkanı Bahçeli "81 Düzce'den hemen sonra 82 Kerkük, 83 Musul"

BİZE ULAŞIN