TOKİ Kayaşehir kura sonuçları 2017! - TOKİ kura çekilişi sonuçları 4 Ekim Çarşamba

Ev sahibi olma hayali ile heyecanla bekleyen vatandaşların beklediği gün geldi. TOKİ 2+1 konutların kura çekiliş sonuçları belli oluyor. TOKİ Kayaşehir kura çekilişi 4 ve 5 Ekim tarihlerinde yapılacak. Bugün başlayan ve merakla takip edilecek olan çekiliş yarın sona erecek. TOKİ Kayaşehir kura çekilişi sonuçları ise an be an sabah.com.tr'den takip edebilirsiniz.

TOKİ Kayaşehir kura sonuçları 2017! - TOKİ kura çekilişi sonuçları 4 Ekim Çarşamba
Binlerce vatandaşın heyecanla beklediği 2017 TOKİ Kayaşehir kura çekilişi bugün başlıyor. Öncelik olarak 2+1 konutların çekilişinin yapılacağı merak dolu günde sabah saatlerinden itibaren TOKİ kura sonuçları heyecanı başladı. Ev sahibi olma ümidi ile bekleyen vatandaşlar açıklandığı an TOKİ kura çekiliş sonuçlarını bu başlık altından öğrenebilecekler. Peki TOKİ kura sonuçları açıklandı mı? İşte TOKİ kura sonuçları sonrası kazanan isimlerden bazıları...

TOKİ KURA ÇEKİLİŞİ SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?


Yapılan resmi açıklmaya göre kura çekilişi TOKİ'nin resmi web sitesinden canlı olarak yayınlanacak. 4 Ekim Çarşamba ve 5 Ekim Perşembe günü çekiliş heyecanı sürecek. Toplu sonuçlar ise 6 Ekim Cuma günü duyurulacak.

TOKİ'DEN KAYAŞEHİR KURA ÇEKİLİŞİ AÇIKLAMASI


İstanbul Kayaşehir 868 Ada 5 Parsel, 919 Ada 4, 6 ve 9 Parseller, 917 Ada 6 Parsel ile 869 Ada 10 ve 11 Parsellerde olmak üzere Toplu Konut Uygulamaları kapsamında İdaremiz tarafından inşa ettirilen 1.892 adet konut, 05 Eylül – 20 Eylül 2017 tarihleri arasında Türkiye Halk Bankası A.Ş'nin İstanbul İli'ndeki tüm Şubeleri aracılığı ile Kuralı Satış yöntemi ile satışa sunulmaktadır.

İstanbul Kayaşehir 1.892 Adet Konut Projesinde 05-20 Eylül 2017 tarihleri arasında başvurular alınmış olup, hak sahipliği ve konut belirleme kurası 4-5 Ekim 2017 tarihinde Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezinde gerçekleştirilecektir. Kura çekimleri saat 10:00'da başlayacak olup, 4 Ekim tarihinde 2+1 tipi konutların, 5 Ekimtarihinde ise önce 3+1 tipi konutların sonrasında ise 1+1 tipi konutların kurası çekilecektir.

Ayrıca, kura çekim işlemleri İdaremiz web sitesinden canlı olarak takip edilebilecektir.

Başvuru listeleri aşağıda belirtilmekte olup, başvuru kontrolleri tamamlandığında geçerli ve geçersiz başvurular ayrıca ilan edilecektir.

EV ALMAYA HAK KAZANANLARIN SÖZLEŞMESİ 16 EKİM'DE

Kura sonucu konut satın alma hakkı kazanarak konutu belirlenen veya konut sayısından az başvuru olması nedeni ile başvuru sırasına göre konut seçimi yapan alıcılar; peşinat bedelinden, %25 veya %40) başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutarı 16 Ekim – 07 Kasım 2017 tarihleri arasında Türkiye Halk Bankası A.Ş. İkitelli Şubesine yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalayacaklardır.

TAKSİTLER SÖZLEŞME BAŞLADIKTAN BİR AY SONRA

Taksit ödemeleri, sözleşme imzalama tarihini takip eden ay itibariyle başlatılacaktır. Borç bakiyesi ve aylık taksitler, sözleşme imzalama tarihine bakılmaksızın, her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı uygulanarak artırılacaktır. İlk 6 aylık dönemsel artış Ocak 2018 tarihinden itibaren

40 BİNE YAKIN BAŞVURU YAPILDI

TOKİ Kayaşehir kura çekilişi için orta gelir katmanı için satışa sundukları bin 892 sosyal konuta 39 bin 179 başvuru geldiğini aktaran Turan, 4 Ekim tarihinde 2+1 konutların, perşembe günü ise önce 3+1 konutların, sonrasında ise 1+1 tipi konutların kura çekilişlerinin gerçekleştirileceğini ifade etti.

Turan, kura çekilişi gerçekleşecek bin 892 konutun "mahalle konsepti" ile geliştirilmiş semt kültürünü barındırdığına dikkati çekerek, "Hepimizin aradığı, bu topraklara ait olan, farklı gelir gruplarının aynı semtte buluşabildiği, semt sakinlerinin, esnafın iç içe olduğu, 'mahalle kültürü' kavramında vücut bulan, dayanışmayla mutlu olacağımız sosyal yaşam alanlarıdır." ifadelerini kullandı.

Kayaşehir projesi ile mahalle kültürünün yaşayacağını belirten Turan, "Bu projede, içinden cadde geçen, etrafında tek katlı dükkanların, bisiklet yollarının, spor alanlarının, caminin ve çarşının olduğu büyük bir meydana açılan, meydanda kafe ve restoranların bulunduğu bir mahalle konsepti yer alıyor. 0-5 yaş okul öncesi çocuk grubundan üniversite gençliğine, kadınlardan erkeklere, tüm nüfus profillerine dönük sosyal ihtiyaçları düşündük." değerlendirmesinde bulundu.

BİZE ULAŞIN