Şimdi bu adam terörist değil mi?

Mehmet Barlas bugünkü yazısında Las Vegas'taki saldırı üzerinden batının İslamofobi handikapını değerlendirdi. Barlas daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da sık sık gündeme getirdiği katilin müslüman olmaması durumundaki çelişkili tutumu bakın nasıl değerlendirdi;

Şimdi bu adam terörist değil mi?

MEHMET BARLASLas Vegas'taki otelin 32'nci katından otomatik silahlarla açık hava konserine katılanlara ateş açıp 58 kişiyi öldüren ve 500 kişiyi yaralayan 64 yaşındaki Stephen Paddock Müslüman olsaydı, tüm Amerikan medyası onu "Terörist" olarak niteleyecekti. Bu tanımlama yapılırken de kimse onun gerçekten bir terör örgütüne bağlı olup olmadığını da araştırmayacaktı. Bu katil Müslüman olmadığı için de ABD medyası onu "Yalnız kurt", "Emekli muhasebeci", "Kumarbaz" ya da "Dede" şeklinde tanımlıyorlarmış. Hiçbir medya organı ona "Terörist" demiyormuş.

Terörist değil mi?
BBC'nin haberine göre ABD'nin tüm beyinleri Paddock'un bu katliamı neden gerçekleştirdiğini bulmaya çalışıyorlarmış. Ama bütün çabalara rağmen bir terör bağlantısı bulunamamış. Yasalarda "Toplumun can güvenliğini hedef alan" ve "Federal ya da yerel yasalarıçiğneyen" eylemlere "Terörist eylem" denilse bile, bu son katliamın faili Müslüman olmadığı için, kimse onu terörist olarak nitelemiyormuş.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

BİZE ULAŞIN