Başbakan Yıldırım'dan Irak'a ziyaret açıklaması

Başbakan Yıldırım'dan Irak'a ziyaret açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kuzey Irak'a yaptırımların kademe kademe devreye gireceğini açıkladı.

  • Gündem
  • Cuma 06.10.2017 14:12

Yıldırım'ın konuşmasından satır başları;

Irak ziyareti ile ilgili söyleyeğim şudur. Sayın İbadi'den böyle bir davet geldi. Bu konuda arkadaşlarımız içeriği ve zamanlaması konusunda çalışıyorlar.

"BAŞİKA'NIN ARAMIZDA SORUN OLMAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM"

(Başika açıklaması) Aramızda bu tür sorunların olmaması gerektiğini düşünüyorum.PKK ile bizim etkin mücadelemiz var. Bu konularda çok daha yakın bir işbirliği içerisinde olmamız lazım. Bizim açımızdan kabul edilemez referandumdan sonra biz ilişkilerimizi geliştireceğimizi düşünüyoruz.

Başbakan Yıldırım'dan Irak'a ziyaret açıklamasıKUZEY IRAK'A YAPTIRIMLAR

KDP'nin buradaki temsilcisinin geri gelmemesini istedik. Ayrıca Irak ile bizim askerlerimiz ortak tatbikat yapıyorlar. Daha başka, bundan sonra alınacak tedbirlerimiz de var. Bunun ipuçlarını sayın Cumhurbaşkanımız verdi. Hazırlıkları tamamlanınca bunlar kademe kademe devreye girecek.

Habur'un batısında Ovaköy faaliyete geçsin.

GÖKÇEK İLE İLGİLİ SORUYA...

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'le ilgili bir soruya Yıldırım, "Dedikoduya göre amel edilir mi?" yanıtını verdi.

BİZE ULAŞIN