Hakkâri şehitlerini on binler uğurladı

Hakkâri Yüksekova’daki hain saldırıda şehit düşen 4 kahraman dün Afyonkarahisar, Çankırı ve Karaman’da düzenlenen törenlerle toprağa verildi

Hakkâri şehitlerini on binler uğurladı
Hakkari Yüksekova'da önceki gün operasyondan dönerken yola döşeli bombanın infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen uzman çavuşlar Abdil Kılınç (26), Ömer Doğan (45) ve Gökhan Topal (26) ile sözleşmeli er Olcay Çelik (22) dün son yolculuklarına uğurlandı. Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde Uzman Çavuş Abdil Kılınç için düzenlenen cenaze törenine, binlerce vatandaşın yanı sıra kendisi de Afyonkarahisarlı olan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu katıldı. Kılınç'ın tabutuna sarılarak "Ne olur götürmeyin" diyen kız kardeşi Rasime'yi, protokol üyeleri "Tabutu sen de tut, beraber götürelim" diye ikna etti.

KARDEŞİ DE ASK ER
Şehidin erkek kardeşi Ali Kılınç'ın da İstanbul'da vatani görevini yaptığı ve ağabeyinin şehadet haberini izne geldiği memleketinde aldığı belirtildi. Ali Kılınç, ağabeyini asker kıyafeti ve selamı ile uğurladı. Şehitlerden iki çocuk babası uzman çavuş Ömer Doğan (45) Karaman'da düzenlenen törenle toprağa verildi. Çankırı ise aynı gün iki şehidini uğurladı. Uzman çavuş Gökhan Topal, Orta ilçesinde, sözleşmeli er Olcay Çelik için ise Yapraklı ilçesinde tören düzenlendi.

ERDOĞAN'DAN TAZİYE
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da şehitler Doğan, Topal, Kılınç ve Çelik'in ailelerine telgraf göndererek, başsağlığı dileklerini iletti.
BİZE ULAŞIN