John Bass'a destek Hürriyet ve Cumhuriyet’ten geldi

Amerika'nın Türkiye Büyükelçisi John Bass’in Sabah’ın bugünkü manşetine tepki olarak küstah bir şekilde Hilal Kaplan’ın veda yemeği davetini iptal etmesine tepkiler sürüyor. Bugün yaptığı açıklama ile yine Sabah Gazetesi’ni hedef alan John Bass’a destek ise Cumhuriyet, Hürriyet ve Sözcü gazetelerinden geldi. Hilal Kaplan’a ambargo uygulayarak basın özgürlüğünü ayaklar altına alan ABD Büyükelçiliğinden tek kelime bahsedilmedi.

John Bass'a destek Hürriyet ve Cumhuriyet’ten geldi

Bass, İstanbul'da bir grup gazeteciyle bir araya gelerek gündemdeki konularla ilgili konuştu.

"İNTİKAM PEŞİNDELER"

FETÖ ile ABD Büyükelçiliği arasındaki kirli ilişkinin deşifre edilmesinden sonra Sabah'ı ve Sabah yazarlarını hedef alan ABD Büyükelçisi John Bass, son açıklamasında özgür medyaya ve Sabah Gazetesi'ne saldırdı. ABD'li Büyükelçi, geçtiğimiz günlerde FETÖ'cü Zekeriya Öz'le irtibatı ortaya çıkan ve tutuklanan konsolosluk çalışanı hakkında medyanın kin kustuğunu belirterek; "Türk hükümetinde bazılarının bu davanın hakim önünde mahkemede takip edilmesi yerine yargılamanın basın organları aracılığıyla yapılmasını tercih etmiş olmalarından derin bir rahatsızlık duyuyorum. Bu bana adaletin değil daha çok intikam peşinde olmak gibi geliyor. Kendi anayasaları ve uluslararası anlaşmalarla hukukun üstünlüğü ilkesi ve demokratik normlara bağlılık bildirmiş ülkelerimizde bu ikisi arasında büyük bir fark vardır." dedi.

HÜRRİYET, CUMHURİYET VE SÖZCÜ BASS'A DESTEK PEŞİNDE

Türkiye'ye yönelik küstah açıklamalarını sürdürürken gazeteci Hilal Kaplan'a ambargo uygulayan ABD Ankara Büyükelçisi John Bass'a destek Hürriyet, Cumhuriyet ve Sözcü gazetelerinden geldi. İnternet sitelerinde John Bass'in küstah açıklamalarını manşet yapan Cumhuriyet, Sözcü ve Hürriyet, Sabah yazarı Hilal Kaplan'a ambargo uygulayarak basın özgürlüğünü ayaklar altına alan ABD Büyükelçiliği'nden tek kelime bahsetmedi.

BİZE ULAŞIN