Kırıkkale'deki FETÖ/PDY davası! 8 öğretmenin yargılanması sürüyor

Kırıkkale'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında, haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 8 eski öğretmenin yargılanması sürüyor.

Kırıkkale'deki FETÖ/PDY davası! 8 öğretmenin yargılanması sürüyor

Kırıkkale Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanıklardan H.G. ile F.B. Kırşehir'den, M.A. ise Ankara'dan Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Diğer tutuklu sanıklar F.D, İ.S. ile tutuksuz sanıklar H.G, N.T, U.K. ve avukatları duruşma salonunda hazır bulundu.

Duruşmada, "Silahlı terör örgtüne üye olmak" suçlamasıyla yargılanan sanıkların ifadeleri alındı.

Tutuklu sanıklardan H.G, savunmasında, suçlamaları kabul etmeyerek 363 gündür tutuklu olduğunu söyledi.

Vatanına ve milletine bağlı bir insan olduğunu iddia eden H.G, "Böyle bir suç işlemedim. HTS analizindeki kişiler, veliler ve öğretmen arkadaşlarım. Bir kısmı da o dönemde üyesi olduğum Kırıkkale Eğitimciler Derneğinden." diye konuştu.

Tutuklu sanık F.D. ise örgütün şifreli haberleşme programı ByLock'u kullanmadığını iddia ederek, IP çakışması ya da internet paylaştığı arkadaşlarının kullanmış olabileceğini öne sürdü.

Sanık avukatlarının savunmalarını da alan mahkeme heyeti, tutuksuz sanıklardan H.G'de çift ByLock çıkması sebebiyle tutuklanmasına, tutuklu sanıkların da mevcut hallerinin devamına karar vererek duruşmayı 21 Aralık'a erteledi.

BİZE ULAŞIN