Aynı saftayız

MHP lideri Devlet Bahçeli: MHP, devletin ve hükümetin yanında sağlam, tavizsiz, milli çıkarlara uygun bir şekilde duracaktır. Aynı siperdeyiz, aynı cephedeyiz, aynı saftayız

Aynı saftayız
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara'da "Kerkük Sevdalıları Buluşması"nda partililere bir araya geldi. Kerkük türkülerinin de seslendirildiği etkinlikte konuşan MHP lideri şunları söyledi:

84'Ü SÖYLESEYDİK ÇILDIRIRILARDI:
Çürük ve çorak bir zihniyet diyor ki: Kerkük, Musul'u alalım diyen, Diyarbakır'ı verirmiş. Bu ruhsuz, bu onursuz, bu omurgasız sözlerin ne tarihle, ne coğrafyayla, ne jeopolitik gerçeklerle, ne de milli siyasetle uzaktan yakından ilgisi yoktur. 82 Kerkük dedik, 83 Musul dedik, 84'ü de söyleseydik, herhalde bunlar çılgına dönecek, deli divane olup geçmişte ziyaret edip gülücükler saçtıkları PKK kamplarında tekrar soluklarını alacaklardı.

İDLİB'İN DARISI AFRİN'İN BAŞINA: İşte görüyorsunuz, İdlib'te yeni bir operasyon başlamıştır. Darısı Afrin'in başınadır ve bu da gerçekleşmelidir. Buralar temizlenmeli, terörden arındırılmalıdır. Bekamızı yakından ilgilendiren tehditlere, Astana mutabakatıyla İdlib'te müdahale edilmiştir. Hainler artık bölgemizden sökülüp atılmalıdır.

BİRLİKTEYİZ ÇOK GÜÇLÜYÜZ: MHP, kahraman Türk askerinin duacısı ve destekçisidir. Bu süreçte MHP devletin ve hükümetin yanında sağlam, tavizsiz, milli çıkarlara uygun bir şekilde duracaktır. Aynı siperdeyiz, aynı cephedeyiz, aynı saftayız. Türkiye ve Türk düşmanlarına karşı biriz, beraberiz, çok güçlüyüz. Bu iradeyi kıramayacaklar. Bu azmi bozamayacaklar. Bu kaleyi aşamayacaklar.

BARZANİ'YE MİSAK-MİLLİ MESAJI: Şayet Barzani aklını başına almazsa, bir gece orada görünmek, bağımsızlıkta ısrar ederse, Misak-ı Milli'nin namusunu çiğnetmemek bizim boynumuzun borcudur. Bağdat harap olduktan, Basra yıkıldıktan, Irak tasfiye olduktan sonra ya Türkmeneli devletleşmeli ya da 82 Kerkük, 83 de Musul olmalı, tarihin parantezi olağanüstü sabır, akıl ve üstün bir mücadeleyle kapatılmalıdır."
BİZE ULAŞIN