Dışişleri'nden AKPM'ye sert tepki!

Dışişleri Bakanlığı, FETÖ üyesine verilmesine ilişkin 'AKPM'nin Vaclav Havel Ödülü'nün bir terör örgütü üyesine verilmesi kabul edilemez' açıklamasında bulundu.

Dışişleri'nden AKPM'ye sert tepki!
Dışişleri Bakanlığı, Václav Havel İnsan Hakları Ödülü'nün Murat Arslan'a verilmiş olmasını "Son derece yanlış ve kabul edilemez" buldu.

Dışişleri Bakanlığı, Václav Havel İnsan Hakları Ödülü'nün FETÖ'den yargılanan Murat Arslan'a verilmesiyle ilgili açıklama yaptı. Durumun Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi'nin (AKPM) inandırıcılığına ciddi bir darbe teşkil ettiğinin vurgulandığı açıklamada, "Václav Havel İnsan Hakları Ödülü'nün 15 Temmuz darbe girişiminin sorumlusu olan FETÖ terör örgütünün üyesi bir kişiye verilmiş olması son derece yanlıştır ve kabul edilemez" ifadelerine yer verildi.

Duyuruda ayrıca, "Yargı süreci devam eden bir konuda, bir terör zanlısını insan hakları savunucusu gibi göstermek demokrasi ve insan hakları idealine ihanettir. Böyle bir yaklaşım terörü destekleyen çevrelere yardımcı olmaktan öte bir anlam taşımamaktadır. Bu tür siyasi girişimlere AKPM'nin alet edilmesinden derin teessür duyuyoruz" denildi.
BİZE ULAŞIN