ABD Büyükelçisi Bass Türkiye'yi terörle mi tehdit etti?

Haftasonu Ankara'dan ayrılacağını açıklayan John Bass'ten son dakika açıklaması geldi.  John Bass "Vize hizmetlerini durdurma kararı ABD Hükümeti tarafından alındı. Mevcut anlaşmazlık iki hükümetin diyaloğuyla çözülür. 9 buçuk aydır Türkiye'de terör saldırısı yaşanmıyor. Bu DEAŞ'ın vazgeçtiği için değil işbirliğimizin sonucu." dedi. Büyükelçinin bu sözleri Türkiye'yi terörle tehdit ettiği yönünde yorumlandı.

ABD Büyükelçisi Bass Türkiye'yi terörle mi tehdit etti?

Türkiye'deki görevi sona ermekte olan ABD Büyükelçisi John Bass bugün Ankara'da diplomasi muhabirleriyle veda toplantısı yaptı.

Hürriyet'ten Sevil Erkuş'un haberine göre, ABD Büyükelçisi John Bass, Türkiye'den ayrılmadan önce biraraya geldiği Diplomasi Muhabirleri Derneği üyelerine şu mesajları da verdi:

İncirlik, FETÖ, vize krizi ve Türkiye'nin güneyinde tesis edilmek istenen 'Terör Koridoru' projesine ilişkin açıklamalar yapan Bass'ın DEAŞ'la ilgili sözleri tepki çekti.

ALÇAK TEHDİT

Bass söz konusu duruma ilişkin olarak, "9.5 aydır Türkiye'de terör saldırısı yaşanmıyor. Bu DEAŞ vazgeçtiği için değil, işbirliğimizin sonucu" dedi. Bass'ın DEAŞ ve teörö ile ilgili yorumları Türkiye'yi terörle tehdit ettiği yönünde yorumlandı.

BİZE ULAŞIN