FETÖ’nün hedefi dış politikamızdı

FETÖ’nün hedefi dış politikamızdı

AK Parti'nin geçen hafta sonu Afyonkarahisar'da gerçekleştirilen toplantısında konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminin ana hedeflerinden biri de dış politikamızdı" şeklinde konuştu. 26'ncı İstişare ve Değerlendirme toplantısının basına kapalı bölümünde milletvekillerine seslenen Çavuşoğlu, FETÖ'yü kullanışlı bir maşa olarak sahaya sürdüklerini belirterek şunları söyledi:
Milletimizin iradesini esir etmeye çalıştılar ama başaramadılar. 15 Temmuz'da milletimizin cesaretini, ne kadar büyük bir millet olduğunu bir kere daha gördüler.
Dış temsilciliklerimiz toplam 13 bin 255 resmi görüşme yaptı. Yine Cumhurbaşkanı seviyesinde 190, Başbakan seviyesinde 191, bakan seviyesinde bin 324, milletvekili seviyesinde 2 bin 557 görüşme yapıldı. Ayrıca çok sayıda basını bilgilendirme faaliyetinde bulunduk.

15 ÜLKEDEN TEMİZLEDİK
Gambiya, Azerbaycan, Tacikistan, Libya, Ürdün, Dominik Cumhuriyeti, Haiti, Fas, Ruanda, Kuveyt, Tunus, Karadağ, Maldivler, Madagaskar, Fildişi Sahilleri'nde FETÖ iltisaklı okul ve dil kurslarının faaliyetleri sonlandırıldı. Gine, Somali, Nijer, Sudan, Kongo, Moritanya'da Maarif Vakfı bu okulları devraldı.
BİZE ULAŞIN