İdlib'den yeni haber! Gazeteciler bölgeden çıkarıldı!

İdlib'den yeni haber! Operasyonun başladığı günden bu yana Oğulpınar Karakolu'nu gören bölgeye yerleşip askeri hareketliliği görüntüleyen gazeteciler de Hatay Valiliği kararı ile bölgeden çıkartıldı. Reuters, bölgeden tek kare fotoğraf geçti.

İdlib'den yeni haber! Gazeteciler bölgeden çıkarıldı!

Türkiye'nin Suriye sınırındaki Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nin Oğulpınar Mahallesi'ne askeri araç sevkiyatı devam ediyor. Hatay Valiliği kararı ile sınar bölgesinde gazetecilerin görüntü alması yasaklandı. Suriye'nin İdlib kentindeki çatışmasızlık bölgesi için hazırlık yapan Türk Silahlı Kuvvetleri, batı kentlerindeki birliklerden Hatay'a askeri araç ve gereç sevkiyatını sürdürüyor. Reyhanlı İlçesi'nin Oğulpınar Hudut Karakolu bölgesinde yoğunlaşan hareketlilik bugün de devam etti. Tren ve karayoluyla İskenderun ve Kırıkhan İlçesi'nden geçiş yapan askeri araçlar vatandaşların sevgi gösterileri arasında bölgeye intikal etti.

İŞTE REUTERS'IN GEÇTİĞİ O KARE!

GAZETECİLER BÖLGEDEN ÇIKARTILDI

İdlib operasyonunun başlığı günden bu yana Oğulpınar Karakolu'nu gören bölgeye yerleşip askeri hareketliliği görüntüleyen gazeteciler de Hatay Valiliği kararı ile bölgeden çıkartıldı. Saban saatlerinde askerler tarafından karar tebliğ edilen gazeteciler, güncel gelişmeleri takip etmek için Cilvegözü Gümrük Kapısı'na geçti ancak yasak nedeniyle sınırdaki hareketliliği görme imkanı ortadan kalktı.

"SURİYELİLER TÜRKİYE'NİN İDLİB OPERASYONUNDAN MEMNUN" MİLLİ SAVUNMA BAKANI CANİKLİ'DEN İDLİB OPERASYONU AÇIKLAMASI

BİZE ULAŞIN