ByLock’çu eski vali tutuklandı

Eski Burdur valisi Hasan Kürklü FETÖ’den tutuklandı. İstanbul merkezli 23 ilde yapılan operasyonlarda ise gözaltı kararı çıkan 49 öğretmenden 26’sı yakalandı

ByLock’çu eski vali tutuklandı
Burdur: ByLock kullandığı tespit edilince, Antalya'daki FETÖ soruşturması kapsamında 29 Eylül'de İstanbul'da gözaltına alınan eski Burdur Valisi Hasan Kürklü, tutuklanarak cezaevine gönderildi. 2014 ve 2016 arasında Burdur Valiliği yapan Kürklü, daha sonra merkez valiliğine çekilmiş, geçen 15 Eylül'de de açığa alınmıştı.
İstanbul: ByLock kullandıkları iddiasıyla görevden uzaklaştırılan ve haklarında gözaltı kararı çıkarılan 49 öğretmenden 26'sı, İstanbul merkezli 23 ilde düzenlenen operasyonlarda yakalandı. Zanlılardan 12'si tutuklandı.
Ankara: Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, FETÖ'nün yurt dışındaki kurumlarına yüklü miktarda para gönderdiği tespit edilen 75 kişi hakkında soruşturma başlatıldı. Mali Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, 75 kişiden 36'sını gözaltına aldı.
Osmaniye: Örgütün askeri yapılanmasına yönelik soruşturmada, 56'sı muvazzaf 75 askeri personelden 54 şüpheli gözaltına alındı.
Tekirdağ: TSK'daki kripto yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan 81 zanlıdan 16'sı tutuklandı.
Konya: Örgütün TSK'daki kripto yapılanmasına yönelik soruşturmada 36 şüpheli daha gözaltına alındı. Gözaltı sayısı 66'ya yükseldi.
Malatya: Daha önce meslekten ihraç edilen 13 sağlık personeli gözaltına alındı.
Tokat: Çoğunluğu asker 12 şüpheli gözaltına alındı.
Adana: Bir işyerine uyuşturucu baskını yapan polis 479 gram esrar, 74 uyuşturucu hap ile FETÖ'ye ait kitap ve dergiler ele geçirdi. 2 kişi tutuklandı.

MÜFTÜYE TUTUKLAMA
Eskişehir: ByLock kullandığı belirlenen Mihalgazi Müftüsü Ali Yıldırım tutuklandı.
Kırşehir: Bir astsubay, biri eski öğretmen, biri memur, biri de özel sektör çalışanı 4 şüpheli gözaltına alındı.
İzmir: Örgütün üst düzey yöneticileriyle irtibatlı olduğu belirlenen Konak İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli komiser yardımcısı A.İ. gözaltına alındı.

Erdoğan ÖZTÜRK - Rıdvan UYSAL - Halit UTRAN - Tahir ÖZÇELİK
BİZE ULAŞIN