Erdoğan'ın bahsettiği Sig Sauer silahı nedir? - İşte kullanılmayacak Sig Sauer silahı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da polis teşkilatı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. ABD'nin terör örgütü PKK/PYD'ye verdiği silahlara işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bundan sonra artık polis teşkilatımız 'Sig Sauer' diye bir silah kullanamayacaktır" dedi. İşte Erdoğan'ın bahsettiği Sig Sauer silahı...

Erdoğan'ın bahsettiği Sig Sauer silahı nedir? - İşte kullanılmayacak Sig Sauer silahı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Ankara'da yaptığı konuşmasında polis teşkilatı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Bundan sonra artık Sayın Bakana da burada söylüyorum, SIG Sauer diye bir silah bizim polis teşkilatımız kullanmayacaktır, kullanmamalı. Artık biz kendi ülkemizin silahlarını kullanmak suretiyle bu adımları atacağız. İşte Erdoğan'ın bahsettiği Sig Sauer isimli o silah...

"SİG SAUER KULLANILMAYACAK"

ABD'nin terör örgütü PKK/PYD'ye verdiği silahlara işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bundan sonra artık polis teşkilatımız 'Sig Sauer' diye bir silah kullanamayacaktır" dedi. Erdoğan, yerli silahların tercih edileceğini de duyurdu.

SİG SAUER

Erdoğan'ın açıklaması şöyle:

"Bundan sonra artık Sayın Bakana da burada söylüyorum, SIG Sauer diye bir silah bizim polis teşkilatımız kullanmayacaktır, kullanmamalı. Artık biz kendi ülkemizin silahlarını kullanmak suretiyle bu adımları atacağız. Biz artık bu tabancaları veya bunun daha uzun mesafelisini ülkemizde yapıyoruz ve bundan dolayı da kendi silahlarımızı kullanmak suretiyle polis teşkilatımızı daha diri, daha sağlam ayakta tutacağız. Çünkü onlardan almaya devam ettiğimiz sürece bize tembellik geliyor. Gerek yok."

Sig Sauer P229 model silahların aynı zamanda birçok alt serisi bulunuyor. Silahların fiyatları ise 3 bin 850 ile 6 bin dolar arasında değişiyor.

BİZE ULAŞIN