Bahçeli'den çok sert büyükelçi açıklaması

Bahçeli'den çok sert büyükelçi açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den ABD ile yaşanan Büyükelçi krizine ilişkin açıklama geldi. Bahçeli "Herkes haddini bilecek. Mütekebbir değil her şeyden önce haysiyetli ve hürmetkar olacaklar" dedi. İşte ayrıntılar...

  • Gündem
  • Cuma 13.10.2017 17:29

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Büyükelçi John Bass'in girişimiyle ortaya çıkan ABD ile vize krizine ilişkin sert açıklamalarda bulundu. İşte Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar;

"TÜRKİYE MÜSTEMLEKE BİR ÜLKE DEĞİLDİR!"

"Türkiye müstemleke bir ülke değildir. Müstevli hesaplara kurban edilmeyecek, mütecaviz emellere teslim olmayacak, boyun eğmeyecektir.

"BURADAKİ YABANCILAR MÜTEKEBBİR DEĞİL, HÜRMETKAR OLMALIDIR"

Bir devleti temsilen ülkemizde bulunan yabancı diplomatlar mütekebbir değil, her şeyden önce haysiyetli ve hürmetkâr olmalıdır. Herkes haddini bilmeli, görev ve sorumluluklarının hudutlarından taşmamalıdır.

GERİLİMİN DÜŞMESİNİ TAVSİYE EDERİZ AMA...

Vize konusunda ABD'yle yükselen gerilimin düşürülmesi tavsiye ve temennimizdir. Ancak düşmeyecekse bunu biz değil, onlar düşünmelidir.

HOŞ GÖRÜLMEYECEKTİR

Türkiye, amirlerinin düdüğünü çalan bir büyükelçinin iki dudağından çıkıp aba altından sopa gösteren sözlerini hoş görmeyecektir" dedi.

BİZE ULAŞIN