TSK’nın hava harekâtında aranan PKK’lı öldürüldü

Mavi kategoriden arananlar listesinde olan ve Ankara Güvenpark saldırısının sanığı durumundaki PKK’lı Şerif Başboğa öldürüldü

TSK’nın hava harekâtında aranan PKK’lı öldürüldü
Türk Silahlı Kuvvetleri'nce Mardin'in Kızıltepe kırsalına yönelik 21 Eylül'de düzenlenen hava harekâtında 6 terörist etkisiz hale getirildi. O teröristlerden birinin İçişleri Bakanlığı'nın "terörden arananlar listesi"nde mavi kategoride yer alan Şerif Başboğa olduğu tespit edildi. Başboğa, 13 Mart 2016'da Kızılay Güvenpark otobüs duraklarında bomba yüklü otomobille düzenlenen ve 36 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırladığı iddianamede sanık olarak yer alıyordu. Öte yandan Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde diğer terör operasyonlarıyla ilgili de bilgi verildi.

İKİ İLDE PKK'YA DARBE
Buna göre, Hakkâri'nin Şemdinli ilçesindeki operasyonlarda, tespit edilen 5 el yapımı patlayıcı imha edildi. Diyarbakır'ın Hani ve Kocaköy ilçelerindeki operasyonlarda, bir av tüfeği, 6 bin 500 kök kenevir bitkisi, 50 kilo kubar esrar ele geçirildi, olaya ilişkin bir işbirlikçi yakalandı. Diyarbakır Çınar'da ise güvenlik güçleri tarafından gerçekleştirilen adli aramada, iki binada 45 tüp, 4 telsiz ele geçirildi, bir işbirlikçi gözaltına alındı. Güvenlik güçlerince Mardin Midyat'ta yapılan aramada, bir havan mühimmatı, 500 gram amonyum nitrat ve muhtelif yaşam malzemesi, Mazıdağı'nda ise 100 metre kablo ve el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan muhtelif malzemeler ele geçirildi.
BİZE ULAŞIN