CHP, FETÖ’nün aparatı oldu

CHP, FETÖ’nün aparatı oldu

Ayaklanma çağrısı yapan CHP'li belediye başkanına destek için gittiği Tekirdağ'da, benzer açıklamalarla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaretlerde bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan'a tepkiler büyük. CHP sözcüsü Tezcan'a en sert tepki AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal'dan geldi. Ünal, hem CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün grup toplantısında sarfettiği benzer sözler, hem de sözcüsünün açıklamalarıyla ilgili konuştu. Ünal, Kılıçdaroğlu'na "Bugün (dün) kullandığın o çukur dilinle, söyleminle ve üslubunla, Cumhurbaşkanımızın ailesine uzattığın o çirkin dil ve söylemi sana iade ediyoruz" sözleriyle yanıt verdi. Ünal, Tezcan'ın açıklamalarına ilişkin de şöyle konuştu: "Tekirdağ'a kadar gitti, isyan çağrısının arkasında olduğunu söyledi. Yetmedi, seçilmiş meşru Cumhurbaşkanı'na, 'faşist', 'diktatör' demek gibi provokatif söylem ile düşmanlığı devam ettirdiler. AK Parti olarak gerekli hukuki haklarımızı kullanıyoruz. Biz 2010'dan bugüne kadar CHP'nin bütün söylem analizini yaptık 17 dosya halinde. Gördüğümüz tek bir şey var, Kılıçdaroğlu'nun CHP'si Türkiye düşmanı yapıların içerideki operasyon aparatıdır, içerideki sözcüsüdür." Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu da "Ana muhalefet sözcüsünün Cumhurbaşkanımız için 'faşist diktatör' diyecek kadar şuur kayı yaşadığını görüyoruz" dedi.

TEZCAN NE DEMİŞTİ: CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, 29 Ekim'de, "Faşist diktatöre karşı, bu halkın ayaklanmasını, bu halkın şahlanmasını sağlayacak CHP'nin yerel yöneticileridir" sözleri nedeniyle yargılanan Tekirdağ'ın CHP'li Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'a destek vermek için kente gitmişti. Burada yaptığı konuşmada, "Recep Tayyip Erdoğan faşist diktatördür. Hem de onların anladığı dilden söylüyorum, şeddelisidir diktatörün şeddelisidir hem de" demişti.

ŞİDDETLE KINIYORUM

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya: Nefret söylemi, milletimiz tarafından büyük bir ayıp ve utançla karşılanmıştır. En şiddetli şekilde kınıyorum.

AHLAK SINIRLARINI AŞTI

AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı: Milli iradeyi hiçe sayarak Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına yönelik siyasi ahlak sınırlarını aşan bu söylemin milletimiz nezdinde hiçbir karşılığı yoktur.

BİZE ULAŞIN