Bitirinceye kadar mücadele edeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz şehidimizin kanını yerde bırakmayacağız. Bu teröristleri tüketinceye, bitirinceye kadar bu mücadelemizi devam ettireceğiz

Bitirinceye kadar mücadele edeceğiz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki yerli otomobil imza töreninde yaptığı konuşmasında terörle mücadeleye de değindi. Hakkâri'de şehit olan 8 güvenlik görevlisine rahmet dileyen Erdoğan ailelerine de başsağılığı dileğinde bulundu. Hakkâri'de çatışmaların sürdüğünü belirten Erdoğan, "Biz, şehidimizin kanını yerde bırakmayacağız. Bunlarla da sonuna kadar, bu teröristleri tüketinceye, bitirinceye kadar bu mücadelemizi devam ettireceğiz. Zira bu ülkede terörün egemen olmadığını, bu zihniyetlere göstereceğiz" ifadesini kullandı.

KARARLILIĞIMIZ DEVAM EDECEK
Başbakan Binali Yıldırım da törende yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Bu sabah (dün) erken saatlerde Şemdinli'nin güneyinde yapılan saldırıda 6 askerimiz, 2 güvenlik korucumuz şehit oldu. Teröristlerle ilgili takip ve etkisiz hale getirme çalışmaları halen devam etmektedir. Ne yapmaya çalışırsa çalışanlar şunu bilmelidirler ki Türkiye'nin düşmanı, bu milletin düşmanı, bu ülkenin varlığına, bağımsızlığına kasteden kim olursa olsun 80 milyonun duası ve desteğiyle gereken karşılığı görecektir. Milletimizin bekası, ülkemizin bekası olan terörle mücadelede kararlılığımız artarak devam edecektir"

KÜLLİYE'DE KABUL GÜNÜ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün ayrıca Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Başbakan Binali Yıldırım, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ı ayrı ayrı kabul etti. Haftalık olağan görüşmeler, basına kapalı gerçekleştirildi.
BİZE ULAŞIN