FETÖ’nün ‘tetikçisi’ Avam Kamarası’nda

15 Temmuz gecesi halka “Sokağa çıkmayın” diyen Kerim Balcı, İngiltere Parlamentosu’nda, FETÖ’cülerin düzenlediği bir toplantıda görüntülendi. Toplantı çıkışı Türk gençleri Balcı’ya sert tepki gösterdi

FETÖ’nün ‘tetikçisi’ Avam Kamarası’nda
Darbe girişimi sırasında, televizyondan halka "Dışarı çıkmayın" diye seslenen FETÖ'cü Kerim Balcı, İngiltere Parlamentosu'nda görüntülendi. Avam Kamarası'nda çarşamba akşamı FETÖ'cüler tarafından, İngiliz Milletvekili Peter Kyle ev sahipliğinde düzenlenen "Türkiye Nereye Ait" konulu bir toplantı düzenlendi. Toplantıda, Prof. Tahir Abbas, FETÖ firarisi Tarık Toros, Prof. Tahir Abbas, Dr. Katherina Dolocoura ve Milletvekili Maria Miller konuşma yaptı.

POLİSTEN TÜRK GENÇLERİNE İZİN
Avam Kamarası'nda yapılan toplantıyı izlemek isteyen Türk gençleri Deniz Ali Kaya ve Erhan Öksüz'ün içeri girmesi FETO'cü bir kadın tarafından engellendi. Ancak parlamento polisi, Türk gençlerini haklı buldu ve toplantı salonuna girmelerine izin verdi.

O GECE MORARAN DEĞİL MİSİN?
Toplantının soru-cevap bölümünde konuşmacıları soru yağmuruna tutan Türk gençleri, toplantının tarafsız olmadığını ve sadece FETÖ çizgisindeki kişilerin düşüncelerinin ifade edildiğini söyledi. Bir Türk gencinin Prof. Tahir Abbas'a yönelttiği "Siz daha önce 15 Temmuz'un arkasında FETö'cülerin olmadığını söyleyemem demiştiniz. Şimdi bu toplantıya katıldınız. Raporunuzda yazdıklarınızın arkasında mısınız?" sorusu, toplantıyı organize eden FETÖ'cülerde soğuk duş etkisi yarattı. Yunanistan Konsolosluğu'nda görevli olduğu iddia edilen bir davetlinin de Türkiye ile ilgili sözleri FETÖ'cülerin suratlarının asılmasına neden oldu. Türkiye'nin AB üyeliğini destekleyen Yunanlı davetli, Türkiye'nin Yunanistan'ın dostu olduğunu söyledi. Kapıda bekleyen Türk gençlerine "Siz kimsiniz?" diye soran FETÖ'cü Kerim Balcı'ya Türk gençlerinden Ali Deniz Kaya, "Biz Türk vatandaşıyız" diye cevap verdi. Türk gençlerinden Erhan Öksüz ise, "Sayın Cumhurbaşkanı halka sokağa çıkın dediği zaman moraran, şoke olan kişi siz değil misiniz? Ömür boyu böyle yurtdışında yaşamaya mahkûmsunuz. Sürünün böyle"dedi. FETÖ'cü Balcı tepkiler karşısında çareyi hızla uzaklaşmakta buldu.

'DİRENMEYİN PAZARLIK YAPIN' DEMİŞTİ
Darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın halkı sokağa çağırması üzerine Kerim Balcı, "Bizim halkımız bırakın G3 kurşununa karşı durmayı, yerde yatmayı bilmez. Askerliklerini ücretli yaptılar" demiş ve Erdoğan'ın "pazarlık" yapması gerektiğini iddia etmişti. Balcı Londra'daki toplantı çıkışında tepkilerin hedefi oldu.

Alparslan DÜVEN
BİZE ULAŞIN