Hakimlik mülakat sonuçları açıklandı! 2017 hakimlik mülakat sonuçları sorgula...

3 Haziran 2017 tarihinde gerçekleştirilen Hakimlik ve Savcılık Sınavı'nın ardından Ağustos ayında mülakatlar gerçekleşmişti. Binlerce aday hakimlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusunun yanıtını arıyordu. Hakimlik ve savcılık mülakat sonuçları dün akşam açıklandı! Haberimizin içinden sonuçları sorgulayabilirsiniz...

Hakimlik mülakat sonuçları açıklandı! 2017 hakimlik mülakat sonuçları sorgula...

Uzun bir çalışma takviminin ardından hakim olma isteğiyle sınava katılan ve mülakata girme hakkı kazanan adaylar, büyük bir merakla hakimlik mülakatının açıklanacağı günü bekliyor. Binlerce adayın gözü hakimlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusundaydı ve dün akşam Hakimlik mülakat sonuçları açıklandı!

Geçen hafta katıldığı bir programda hakimlik mülakatlarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, "Hakimlik sınavıyla ilgili komisyonumuz, mülakatını bitirdi. Sanıyorum Bakanlığımız, hakimlik savcılık ile ilgili yapmış olduğu sınav sonucunu haftaya herhalde açıklar." ifadelerini kullanmıştı.

HAKİMLİK MÜLAKAT SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

HAKİMLİK MÜLAKAT SONUÇLARI

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 3 Haziran 2017 tarihinde gerçekleştirilen Adli yargı hâkim ve savcı adaylığı yazılı yarışma sınavının mülakat sonuçları için bir süredir adaylar bekleyişini sürdürüyordu. Sonuçları büyük heyecanla bekleyen adayların bekleyişi sona erdi ve hakimlik mülakat sonuçları açıklandı.

Hakimlik mülakat sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar, internet üzerinde sonuçların nasıl öğrenileceğine dair "hakimlik mülakat sonuçları sorgulama" aramasını yapıyor. Hakimlik mülakat sonuçları, Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı'nın internet sitesi üzerinden duyuruldu.

BİZE ULAŞIN