Başbakan Yıldırım baba ocağında

Başbakan Yıldırım baba ocağında
Başbakan Yıldırım'ın dün ikinci durağı ise doğup büyüdüğü Refahiye ilçesi oldu. Yıldırım Refahiye Meydanı'nda düzenlenen "Eneryagaz Gaz Dağıtımı ve Refahiye Meslek Yüksekokulu Temel Atma Töreni"ndeki konuşmasında, hemşehrilerini "Can kardeşlerim, hükümetin güzel insanları. Bugün doğduğum, büyüdüğüm, acı tatlı hatıralarımın olduğu, havasını soluduğum, soğuk sularını içtiğim, iklimi sert, insanı mert hökümetin güzel insanlarıyla beraberim" diye selamladı. Yıldırım şunları söyledi:
Milletin adamı, memleket sevdalısı, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile bu yola çıktık. Ne dedik? "İnsanı yücelt ki devlet yücelsin, İnsanı yaşat ki devlet yaşasın." 15 yıldır durmadık, yorulmadık, yılmadık, ülkemizin kalkınması, gelişmesi için doğudan batıya kuzeyden güneye ülkeyi yollarla donattık. Yolları böldük, milleti birleştirdik. Yolları böldük, hayatları birleştirdik. Yolları böldük, gönülleri birleştirdik. Yolları böleriz ama Türkiye'yi böldürtmeyiz.
Bugün aldığımız bir kararla, Refahiye'de çok büyük bir tabiat parkı yapmaya karar verdik. 2002'de Türkiye iflas etmişti, iflas bayrağını çekmişti. Bankalar kapanmış, yazar kasalar havada uçuşuyor, millet bir gecede yarı yarıya fakirleşmiş. İşte o zor günlerde ümit olarak AK Parti çıktı. 15 yılda Türkiye'yi 3 kat büyüttük.
Kumpaslar, 17-25 Aralık, anayasa krizleri ve 15 Temmuz alçak FETÖ darbe girişimi yaşandı. O gece, 15 Temmuz gecesi alçaklar, asker kılığına girmiş FETÖ teröristleri tanklarla, toplarla, uçaklarla milletin üzerine bomba yağdırırken, milletimizin her ferdi gençlerimiz, kadınlarımız, erkeklerimiz Cumhurbaşkanı'nın davetiyle meydanlara indi. Meydanları alçaklara dar etti.
BİZE ULAŞIN