Rodos’a kaçarken böyle yakalandılar

Yunanistan’ın Rodos adasına kaçmaya çalışırken yakalanan 9 FETÖ şüphelisi arasında örgütün Aydın imamı Abdülbekir Kalkan ve eşi de bulunuyor

Rodos’a kaçarken böyle yakalandılar

Muğla: Marmaris'e bağlı Söğüt ve Bozburun mahallelerinde, bazı FETÖ üyelerinin tekneyle Yunanistan'ın Rodos adasına kaçmaya hazırlandığı bilgisine ulaşan Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, otomobilde ve arazide gizlenen 9 kişiyi yakaladı. Üzerlerinde 5 sahte kimlik ile yüksek miktarda dolar ve euro ele geçirilen şüpheliler arasında, örgütün Aydın imamı Abdülbekir Kalkan ve eşiyle Erzurum üst düzey yöneticisi Ü.Ü. olduğu da belirlendi. ByLock kullandıkları da belirlenen şüpheliler arasında daha önce meslekten ihraç edilen doktor, müftü, emekli öğretmen ve ev kadının da bulunduğu tespit edildi.
Balıkesir: Bylock kullandıkları belirlenen 24 şüpheli tutuklandı.
Kocaeli: ByLock kullandıkları belirlenen 4 şüpheli tutuklandı.
Bartın: ByLock kullandığı belirlenen matematik öğretmeni F.G. tutuklandı.
Antalya: İnşaat ve otomotiv sektöründe faaliyet gösteren Durmazlar Grup şirketine el konularak TMSF'ye devredilirken, şirketin sahipleri Selahattin ve Sebahattin Durmaz tutuklandı.
Ankara: 2 Kasım'da gözaltına alınan FETÖ'nün "Hava Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli subaylar imamı" Gürdal T.'nin bir üstü konumunda olduğu belirlenen "Sami" kod adlı B.K., İstanbul'da yakalandı.


FETÖ'nün Hava Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli subaylar imamı" Gürdal T. böyle yakalanmıştı.

BİZE ULAŞIN