Şehidin cenaze namazını imam babası kıldırdı

Diyarbakır’daki çatışmada şehit olan özel harekat polisi Taşdemir, Manisa Salihli’de son yolculuğuna uğurlandı

Şehidin cenaze namazını imam babası kıldırdı
Diyarbakır'da önceki gün PKK'nın gençlik yapılanması YPS'ye yönelik düzenlenen operasyonda çıkan çatışma sırasında, evdeki çocukları kalkan olarak kullanan teröristin attığı el bombalarıyla şehit olan özel harekat polisi Ahmet Alp Taşdemir (26) için ilk tören dün, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nde düzenlendi. Gıda Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı Kutbettin Arzu'nun da katıldığı törende, şehidin imamlık yapan babası İbrahim Taşdemir ile Diyarbakırlı eşi Yeşim Taşdemir, 1 yaşındaki kızları Esma ile birlikte katıldı. Manisa'nın Salihli ilçesindeki törende ise cenaze namazını imam olan baba İbrahim Taşdemir kıldırdı. Tabutun başına geldiği sırada arkadaşına sarılıp "Kadere bak" diye gözyaşı döken imam baba, "Bana Rabbimin en büyük nimetlerinden biri Ahmet oğlumun doğduğunda, onun doğumuyla gelmişti. Rabbim onun şehadeti ile bizi, ikinci defa şereflendirdi. Böyle bir evladın babası olmaktan şeref duyuyorum" dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da şehit Taşdemir'in ailesine taziye telefonu açarak sabır ve metanet diledi.'AĞLAMA KIZIM BUGÜN BABANIN DÜĞÜNÜ'
Törene katılan şehidin eşi ve annesi de gözyaşlarına boğuldu. 2011'de Diyarbakır Asayiş Şube Müdürlüğü'nde göreve başlayan ve aynı yıl Özel Harekat Şube Müdürlüğü'ne geçen Taşdemir'in eşi Yeşim Taşdemir, ağlayan kızı Esma'ya, "Ağlama kızım bugün babanın düğünü, bugün babanın en şerefli, en onurlu günü" diyerek tabutun arkasından yürüdü. Şehidin cenazesi on binlerce Salihli'nin tekbirleri eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı.Taşdemir, gözyaşları arasında Asri Mezarlığa defnedildi.
BİZE ULAŞIN