Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olan Mustafa Tuna kimdir? - Mustafa Tuna kim? - İşte yanıtı

Melih Gökçek'in istifasından sonra AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı heyecanla bekleniyordu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, düzenlediği basın toplantısında Ak Parti'nin adayının Mustafa Tuna olduğunu açıkladı. Ankara'nın yeni Belediye Başkanı Mustaf Tuna oldu! Mustafa Tuna kimdir?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olan Mustafa Tuna kimdir? - Mustafa Tuna kim? - İşte yanıtı

Melih Gökçek'ten boşalan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı görevine Mustafa Tuna seçildi! Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, düzenlediği basın toplantısında AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıkladı. Melih Gökçek'in istifasının ardından yerine geçecek isim büyük merak konusuydu. Son gelişmelere göre ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna oldu. Peki Mustafa Tuna kimdir?

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA TUNA KİMDİR?

Mustafa Tuna 1957 yılında, Sivas Şarkışla'da dünyaya geldi. 1980 yılında, İstanbul Teknik Üniversitesi'nden İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu.

1982 yılında, İTÜ İnşaat Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümünden Yüksek Mühendis unvanı aldı. 1982-1983 yıllarında ABD'nde eğitim gördü. İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından 1995 yılında kendisine Doktor Yüksek Mühendis unvanı verildi.

1998 yılında, Su Kirlenmesi ve Kontrolü Bilim Dalında Üniversitelerarası Kurul tarafından Doçent unvanı verildi. Özel sektördeki uygulama çalışmalarına paralel olarak, çevre teknolojisi, altyapı planlaması ve mühendislik ekonomisi alanlarında da akademik çalışmalarını sürdürdü.

Ulusal ve uluslararası ölçekte çok sayıda bilimsel yayınlar yaptı. Uluslararası yayınlarından dolayı TÜBİTAK 'dan yayın teşvik ödülü kazandı.
Bir taraftan önemli altyapı ve üstyapı uygulama projelerini gerçekleştirirken diğer taraftan akademik faaliyetlerini de sürdürdü ve çalışma konusu ile ilgili lisans üstü tezlere jüri üyesi olarak katıldı.

22. Dönem Ankara Milletvekilliği sürecinde AGİTPA Türk Grubu Üyesi olarak birçok uluslararası temaslarda bulundu.

İTÜ Mezunları Eğitim Vakfının kurucu başkanı, İnşaat Mühendisleri Odası üyesi, Su Kirlenmesi Araştırmaları ve Kontrolü Türk Milli Komitesi üyesidir.

BİZE ULAŞIN