Türk Kızılayı’na Avrupa’da yeni görev

Türk Kızılayı Genel Başkanı Kınık, Uluslararası Kızılay-Kızılhaç Dernekleri Federasyonu (IFRC) Avrupa Bölgesi Başkanı oldu. Kınık, yeni görevinin, yardımsever Anadolu’nun onuru olduğunu söyledi

Türk Kızılayı’na Avrupa’da yeni görev
Türkiye, Uluslararası Kızılay-Kızılhaç Dernekleri Federasyonu (IFRC) Genel Kurulu'na ev sahipliği yaptı. 190 ülkeden 189'unun katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, federasyon başkanı, 4 kıtanın başkanları ile her kıtadan 5'er üye olmak üzere yönetim kurulu belirlendi.
Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, 116 oyla IFRC Avrupa Bölgesinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı seçildi. Kınık'ın rakibi olan Almanya'dan Volkmar Schön ise 61 oy aldı.
Kınık, "Önümüzdeki yıl 150'nci yılını kutlayacağımız Kızılay'ın dünyada önemli bir yeri var. Bu seçimlerde çıtayı biraz daha yukarı çıkararak, bu harekete yeni bir kilometre taşı diktik" dedi.
Türk Kızılayı'nın Avrupa bölge başkanlığına seçilmesinin bir onur olduğunu vurgulayan Kınık, şöyle konuştu: "Bu onur azından çoğundan muhtaç olan insanlara vermek isteyen Anadolu'nun onurudur. Şubelerimizin gönüllülerimizin onurudur. Bizim önümüzde her zaman yol açan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın onurudur. Ve biz devletimizle milletimizle mazlum halklarla, nice toplumların desteğiyle bu yarışı başarıyla kapattık. Yeni dönemde federasyonda yapacak çok işimiz var. Artık önümüze yeni bir platform açıldı; Avrupa. Yeni yaklaşımları inovatif yaklaşımları taşıyacağız."
BİZE ULAŞIN